Samsung Ative Smart PC Pro 700t High Sierra kurulum hatası

Serjez

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle birkaç gün önce başka bir siteden(Türk) High Sierra Clover kurulum imajını indirmiştim sonrasında Mac'ı yükleyip kurulumun ikinci aşamasına geçtim bin bir türlü hatalar aldım bu hataları o siteye bile yazdım ama yardımcı olamadılar, CPU not supporteddan tut, randomseede kadar ama ben bu hataların hepsini bir şekilde çözdüm sonrasında ekte de belirttiğim gibi bir hata almaya başladım. Kanımca yine driverlarla alakalı bir sorun ama ben burada hatanın görseliyle EFI dosyamı size sunacağım umarım yardımcı olabilirsiniz :)

Sistem özellikleri:
-Intel HD Graphics 3000 (1920*1080) (başka bir ekran kartı yok)
-Intel i5(1.4 GHz)
-4 GB RAM.
-64 GB SSD.

Şu anda içinde sadece kurulu macOS var. (Belirttiğim gibi ikinci kurulum aşamasındayım ilkini yükledim.) İçinde Windows bulunmamakta.
Bilgisayar modeli başlıkta da belirttiğim gibi Samsung ative Smart PC Pro 700t.
Bu bilgisayar aslında bir tablet/laptop, belki de kurulumu bu yüzden bu kadar zordur ama yabancı kaynaklarda bu bilgisayarı kullanan herkes High Sierra'yı kurmayı başarmış, bu gruba ben de dahil olmak istiyorum yardımlarınızla :)
EFI dosyam: EFI

Dosya Ekleri

• Hata.jpg
    Hata.jpg
    229,9 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam OpenCore değil midir yav? OpenCore için sanmıştım. Ayrıca batarya tanıtma noktasına gelince beni etiketleyin gördükten Max. 50 dakika sonra hallederiz :)
Olur, tamamdır :)
Selamlar öncelikle spam yapma amacım yok sadece @Yiğit Gençer 'e 2. nesil işlemciler için EFI'i beta dosyası ne durumda diye soracaktım 3 gün olduda. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Clover ile denediğini varsayarak bunu uygula HD 300 için.
Oradan indirme, kendin SMBIOS değerini gir. Sonrasında Inject Intel işaretleyip dene, olmaz ise EDID ile ikisi birden işaretli olarak dene. Sonuç yine de değişmez ise yakın SMBIOS değerleri ile Intel, EDID şeklinde denemeler yap.

Clover ile denediğini varsayarak bunu uygula HD 300 için.
Oradan indirme, kendin SMBIOS değerini gir. Sonrasında Inject Intel işaretleyip dene, olmaz ise EDID ile ikisi birden işaretli olarak dene. Sonuç yine de değişmez ise yakın SMBIOS değerleri ile Intel, EDID şeklinde denemeler yap.
Sonunda cevap geldi çok teşekkür ederim. Dediğinizi denedim SMBIOS bu sefer 9.2 macbook pro ile denedim ama şimdide ekteki hatayı veriyor. Acaba rica etsem sistem özelliklerim üst tarafta mevcut siz bana config dosyası hazırlasanız çünkü bu işte biraz kötüyüm... Tabii meşgul değilseniz.

Şuanki config dosyam (bu indirdiğim değil başka bir config dosyası):

config.plist

Dosya Ekleri

• IMG_20210516_154527.jpg
    IMG_20210516_154527.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 12
Sonunda cevap geldi çok teşekkür ederim. Dediğinizi denedim smbıos bu sefer 9.2 MacBook Pro ile denedim ama şimdi de ekteki hatayı veriyor. Acaba rica etsem sistem özelliklerim üst tarafta mevcut siz bana Config dosyası hazırlasanız çünkü bu işte biraz kötüyüm... Tabii meşgul değilseniz.

Şu anki Config dosyam (bu indirdiğim değil başka bir Config dosyası):

config.plist

Kurulum yaptınız mı?

Kurulumun 1. aşamasını zaten yapmıştım 2. de takıldım hala devam...

İmajı buradan ya da yasak mı bilmiyorum kusura bakmayın yasaksa kaldirirsiniz mesajımı. Diğer siteden High Sierra'yı indirin öyle yapalım. O indirdiğiniz imajın içeriğini bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsterseniz imajın linkini atayım. Tabi ban yemezsem :D

Yok yok uyarı alıyoruz. Buradaki imajı indirin hocam. Tamam i5 ama devamı modeli nedir 2.nesil tahminimce. Ben size bir EFI ayarlamaya çalışacağım @Yiğit Gençer hocam yoğun sanırım bende 1.nesil için EFI bekliyordum. Bir başarılı kurulum yapmamız lazım 1.nesil işlemcili NVIDIA ekran kartlı bilgisayarımda Big Sur Update'si yaptım Catalina'dan her türlü sizde başarılı kurulum olması lazım.

Yok yok uyarı alıyoruz. Buradaki imajı indirin hocam. Tamam i5 ama devamı modeli nedir 2.nesil tahminimce. Ben size bir EFI ayarlamaya çalışacağım @Yiğit Gençer hocam yoğun sanırım bende 1.nesil için EFI bekliyordum. Bir başarılı kurulum yapmamız lazım 1.nesil işlemcili NVIDIA ekran kartlı bilgisayarımda Big Sur Update'si yaptım Catalina'dan her türlü sizde başarılı kurulum olması lazım.
Cevap için teşekkürler. Technopatın high sierrasını indirmişitim sen yazmadan önce 1. resimdeki yazılar çıkıp durdu hiç ilerleme kaydedilmedi ( no arguements vs.) sonra başka bir config dosyası seçip single user işaretleyerek devam edince de 2. resimdeki sorun ortaya çıktı... Ne yapmamı önerirsin?
Yoksa catalinayı mı deneyeyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20210518_141806.jpg
    IMG_20210518_141806.jpg
    240,1 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210518_142853.jpg
    IMG_20210518_142853.jpg
    154,1 KB · Görüntüleme: 20
Cevap için teşekkürler. Technopatın high sierrasını indirmişitim sen yazmadan önce 1. resimdeki yazılar çıkıp durdu hiç ilerleme kaydedilmedi ( no arguements vs.) sonra başka bir config dosyası seçip single user işaretleyerek devam edince de 2. resimdeki sorun ortaya çıktı... Ne yapmamı önerirsin?
Yoksa catalinayı mı deneyeyim?
Tamam boot etmiş cloverdesiniz demi Catalina aman geçmeyin kasar hocam.

Geri
Yukarı