Samsung Cep Telefonu Garanti Nasıl Sorgulanır?

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 2 ay önce Samsung Galaxy S9 Plus aldım İkinci el. Aldığım telefoncu, bir aylık olduğunu ve garantisinin devam ettiğini söyledi, faturası kayıptı telefonun güvendim aldım, şahsen faturayı pek önemsemedim. Kendim elektronik aletlerim de birkaç sıkıntı olduğun da garantiye götürdüğüm zaman, kutu olduğu için baktılar, devam ediyor deyip ilgilenmişlerdi o yüzden telefonda kutusu her şeyi tam olduğu için aldım. Merak ettim ne kadar garantisi kaldı diye internetten araştırdım, Samsung telefonlarda öyle bir sorgulamanın olmadığını öğrendim, direk Samsung müşteri hizmetlerini aradım, bana dedikleri şu. Faturadan başka türlü garanti sorgulamamız yoktur, zaten faturada yoksa garanti kapsamına girmez dedi, şaka gibi şahsen ben telefonun ne kadar garantisi kaldığını nasıl öğrenebilirim ve dedikleri gerçekten doğru mu? Bilgi verebilecek varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung Türkiye'nin garanti politikaları hakkında çok bilgim yok ama Samsung Çağrı Merkezini (444 77 11) tekrar arayarak bir de başka müşteri temsilcisinden bilgi almanızı tavsiye ederim. Çoğu firma fatura olmasa da Seri numarası gibi bilgiler ile satın alma tarihini sistemden çıkartıp destek veriyor ancak Samsung'un böyle bir uygulaması olmayabilir. Bildiğim kadarıyla eğer elinizde fatura gibi ilk satın almayı kanıtlayan bir belge yoksa yasal olarak garanti sunmayabilirler.

Samsung Türkiye'nin garanti politikaları hakkında çok bilgim yok ama Samsung Çağrı Merkezini (444 77 11) tekrar arayarak bir de başka müşteri temsilcisinden bilgi almanızı tavsiye ederim. Çoğu firma fatura olmasa da Seri numarası gibi bilgiler ile satın alma tarihini sistemden çıkartıp destek veriyor ancak Samsung'un böyle bir uygulaması olmayabilir. Bildiğim kadarıyla eğer elinizde fatura gibi ilk satın almayı kanıtlayan bir belge yoksa yasal olarak garanti sunmayabilirler.
Aldığım yerle tekrar iletişime geçiceğim de çok saçma fatura sormaları anlamadım gitti, eskiden ana kartım da sıkıntı çıkmıştı garantiye götürmüştüm faturasını da götürdüm ama adamlar sormamıştı bile direk kutusunda ki barkodu ukutup tamam demişlerdi tekrar arayıp bir daha söyleyeceğim ama bakalım ne olacak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı