Samsung CFG73 Ölü Piksel

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
9 aydır sorunsuz kullandığım monitörde dün ölü piksel oluştu ve tam olarak Windows araç çubuklarının olduğu kısma denk gelmekte. Ölü piksel test sitelerinde tüm renklerde belli oluyor siyah da biraz daha az belirgin olsa da gene gözüküyor. Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım ve 1 yıl keyifli garanti yaptırmıştım bitmesine 3 ay kaldı bitmeden değişime göndereceğim. Daha önceden AOC'da olmuştu servise gitmeden bu monitör ile değiştirmiştim umarım tekrardan servise gönderip 20 gün bekletmezler. Asıl sormak istediğim 9 aydır hiçbir sorun yokken durduk yere ölü piksel oluşabilir mi? Hasar, darbe vs. olmadı hiç.

Dosya Ekleri

• 75412361_2158423294460030_7841451161017122816_n.jpg
    75412361_2158423294460030_7841451161017122816_n.jpg
    239,2 KB · Görüntüleme: 163
Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki her renkte belli oluyor sanki arkasında bir şey varmış gibi siyahta bile belli oluyor bu normal mi benim bildiğim kadarıyla bazı renklerde çok belirgin olup bazı renklerde belli olmuyorlar.
Bir ihtimal var fakat bu çok yüksek şans gerektirir içine paneller arasına böcek girmiş ve orada ölmüş :)

Bir ihtimal var fakat bu çok yüksek şans gerektirir içine paneller arasına böcek girmiş ve orada ölmüş :)
Uğraştırmazlar inşallah beni keyifli garanti de 1 tane olsa bile garantiye giriyor demişlerdi. Daha önce başka monitörde oldu ama ilk aldığım zamandı şimdi aradan 9 ay geçti diye uğraştırmazlar inşallah.
Son durum olarak vatanla görüştüm bana 1 tane için değişim yapmazlar en az 3 tane olursa gönderin dediler. Ben alırken bana keyifli garanti alın ölü piksel oluştuğu zaman 1 tane de olsa değişime giriyor dediler ve şimdi söylediğimde ürünü alalı 9 ay oldu ve keyifli garanti kırılma gibi durumlarda kullanılıyor dediler o yüzden 3 taneye çıkarsa getirirsiniz servise yollarız dediler. Alırken dedikleri ile sorun olduğu zaman dedikleri bir değil. Yarın yaşadığım yerdeki Samsung yetkili servisi ile görüşeceğim bakalım onlar ne diyecek. Ölü piksel ekranın aşağısında kalıyor ama her renkte de belli oluyor.

Son düzenleme:
Uğraştırmazlar inşallah beni keyifli garanti de 1 tane olsa bile garantiye giriyor demişlerdi. Daha önce başka monitörde oldu ama ilk aldığım zamandı şimdi aradan 9 ay geçti diye uğraştırmazlar inşallah.
Son durum olarak vatanla görüştüm bana 1 tane için değişim yapmazlar en az 3 tane olursa gönderin dediler. Ben alırken bana keyifli garanti alın ölü piksel oluştuğu zaman 1 tane de olsa değişime giriyor dediler ve şimdi söylediğimde ürünü alalı 9 ay oldu ve keyifli garanti kırılma gibi durumlarda kullanılıyor dediler o yüzden 3 taneye çıkarsa getirirsiniz servise yollarız dediler. Alırken dedikleri ile sorun olduğu zaman dedikleri bir değil. Yarın yaşadığım yerdeki Samsung yetkili servisi ile görüşeceğim bakalım onlar ne diyecek. Ölü piksel ekranın aşağısında kalıyor ama her renkte de belli oluyor.
Her firma aynı kusursuz ürün satabilen veya arkasında durun yok.

Ürünü 2 hafta önce vatan bilgisayara vererek servise yolladım ve cuma günü monitörü paneli değişmiş ve hiçbir sorun olmadan geri aldım. Samsung beni şaşırttı 2 tane ölü piksel bulunda bir tanesi ekte olduğu o zaten 2 taneye bedel, 2 tane de panel arasına sıkışmış belirgin toz izleri bulunduğu için panel değişimi yapıldı. Ama beni asıl sinirlendiren ben monitörü alırken bana satış elemanı keyifli garanti yaparsanız 1 tane ölü piksel olsa bile garantiye girer dedi ve normalde 3 veya 4 den aşağı garantiye girmez dedi. 2 hafta önce ise bana sadece çalıntı ve kırıklarda keyifli garantinin devreye girdiğini söylediler. Bir sonraki alışverişimde bu taraz ekstra garanti yapalım mı dedikleri zaman sözleşme 2 sayfa da olsa okuyacağım, keyifli garanti sözleşmesinde 1 tane bile ölü piksel hakkında bir şey yazılmamış ve bana ölü piksel garantisi var diye sattılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı