Samsung CRG50 nasıldır?

• Konuyu başlatan user1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 736
Yani bu fiyata Samsung kalitesinde 144Hz 24" Kavisli monitör görünce aklıma bu geliyor;
EmsSGMHWMAAZkKy.jpg

Kronik sorunu olabilir. Bence kullanan söylesin.

Burada daha ucuz:

Fiyatı çok iyi, yanlız 4ms olduğunu unutmayın. 1ms ile arasında gözle görülür bir fark hissetmezsiniz.

@YavuzSelim18 fiyatının böyle olmasının sebebi monitörün 4ms gecikme süresine sahip olması. Herhangi bir sorunu yok. Aynı modelin 1ms QLED versiyonu var bende. Nisan 2020'de 1400 gibi bir fiyata almıştım, şu an satılmıyor.

VA panel kullanıyor. VA ve TN panel renkleri soluk verir. Monitörde 1 ms modu yok. 4 ms gecikme yaratır.

VA panel kullanıyor. VA ve TN panel renkleri soluk verir. Monitörde 1 ms modu yok. 4 ms gecikme yaratır.
Hayır VA ve TN panel renkleri soluk verir diye bir genelleme yapmak yanlış olur. Renk skalası karşılaştırması yapacak olursak:

IPS > VA > TN şeklindedir.

Kısacası VA'ya IPS ile TN arası diyebiliriz ancak renk skalası gözle fark edebileceğiniz derecede TN'den daha iyidir. 4 ms profesyonel olarak oyun oynamıyorsanız yüksek bir gecikme süresi değildir.

@BarkinDe3niz Merhaba, Monitörü almayı düşünüyorum ama VA paneli nasıl? Bazı bölümlerinde yazıların kötü gözükmesi gibi bir durum var mı?, Ghosting yapıyor mu? Laptop ve 1050ti ekran kartı kullanıyorum. mini DP portu var. HDMI ile bağlayacağım.

@BarkinDe3niz merhaba, monitörü almayı düşünüyorum ama VA paneli nasıl? Bazı bölümlerinde yazıların kötü gözükmesi gibi bir durum var mı? Ghosting yapıyor mu? Laptop ve 1050 Ti ekran kartı kullanıyorum. Mini DP portu var. HDMI ile bağlayacağım.

Merhabalar, gayet güzel bir monitör şu anda kullanmaktayım ghostig hiç yaşamadım laptopa bağladım ben de hiçbir sorun yok panel çok kaliteli yazılar çok net arkadan joystick ayarlarını fullerseniz netlik parlaklık kontrast vb. 4 k ya yaklaşıyor bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ve uygun monitör aynı zamanda Curved olması hoş bir görüntü kazandırıyor. Pişman olmadım sonuçta gayet memnunum alabilirsiniz :)

Türkiye'de 1 ms verebilecek internet sağlayıcısı varsa ben de geçeyim :) Ethernet ile bile maks 3-6 arası ms alırsınız.

Merhabalar, gayet güzel bir monitör şu anda kullanmaktayım ghostig hiç yaşamadım laptopa bağladım ben de hiçbir sorun yok panel çok kaliteli yazılar çok net arkadan joystick ayarlarını fullerseniz netlik parlaklık kontrast vb. 4 k ya yaklaşıyor bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ve uygun monitör aynı zamanda Curved olması hoş bir görüntü kazandırıyor. Pişman olmadım sonuçta gayet memnunum alabilirsiniz :)

Türkiye'de 1 ms verebilecek internet sağlayıcısı varsa ben de geçeyim :) Ethernet ile bile maks 3-6 arası ms alırsınız.
Teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı