Çözüldü Samsung dışındaki cihazlara ROM atarken hangi yazılım kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GGHOST

Hectopat
@Umut Nas sormayi unuttum merak ediyorum Samsung disindaki telefonlara(Huawei, HTC, Sony, LG) stock, Custom ROM atabilmek icin Odin gibi hangi programlar kullaniliyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Umut Nas sormayi unuttum merak ediyorum Samsung disindaki telefonlara(Huawei, HTC, Sony, LG) stock, Custom ROM atabilmek icin Odin gibi hangi programlar kullaniliyor acaba?

Xiaomi cihazlar Mi Flash ile ROM atiyor. MediaTek islemcili cihazlar SP Flash Tool Qualcomm cihazlar ise QFIL ile atiyor. LG cihazlar icin LG Flash Tool ve LG UP var.
Custom ROM icinse once recovery kurma isini ADB yontem ile uyguluyorlar genelde:

Xiaomi cihazlar Mi Flash ile ROM atiyor. MediaTek islemcili cihazlar SP Flash Tool Qualcomm cihazlar ise QFIL ile atiyor. LG cihazlar icin LG Flash Tool ve LG UP var.
Custom ROM icinse once recovery kurma isini ADB yontem ile uyguluyorlar genelde:

Son düzenleme:
Çözüm
Xiaomi cihazlar Mi Flash ile ROM atiyor. MediaTek islemcili cihazlar sp flash tool Qualcomm cihazlar ise qfıl ile atiyor. LG cihazlar icin LG flash tool ve LG up var.
Custom ROM icinse ADB yontemini uyguluyorlar genelde:

Teşekkür ederim hocam gece gece sizi rahatsiz ettim biraz. Kusura bakmayin. Su anlik sorunlarimi giderdiniz teşekkür ederim tekrardan.

Xiaomi cihazlar Mi Flash ile ROM atiyor. MediaTek islemcili cihazlar sp flash tool Qualcomm cihazlar ise qfıl ile atiyor.

Hocam aklıma bir şey takıldı. Cıhazın MTK'ya da Qualcomm ıslemcılı olup olmadıgını nasıl ayırt edebılırım. Mesela benım yedek telefonum Note 8 Pro ınternette MTK ıslemcılı oldugu yazıyor. Yanı sp flash ıle yapacağım. Abımın telefonu ıse mı 6 yanı Qualcomm ıslemcılı oda qfıl ıle oluyor. Pekı Mi Flash'ı hangı modellerle kullanıp kullanılmayacagını nasıl anlayabılırım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı