Samsung Eco Bubble Çamaşır Makinesi ile Çevreye Dost Yıkamayı Yeniden Tanımlıyor

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 29 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.921
  Beğenileri:
  42.539
  Yer:
  İstanbul
  Eco Bubble Çamaşır Makinesi etkin enerji tüketimi ve mükemmel temizlik kalitesinin yanı sıra hassas kumaşlara ve tüm çamaşırlara özen gösteriyor


  İstanbul, 28 Mart 2011- Tüketici elektronikleri alanında pazar lideri olan, öncü yenilikleriyle ödüller kazanmış Samsung Electronics Co. Ltd, İstanbul’da gerçekleşen Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Forum toplantısıda yaptığı açıklamada, çamaşır makinelerinde yeni amiral gemisi Eco Bubble Çamaşır Makinesi serisini pazara sunduğunu duyurdu.

  Bu şık çamaşır makinesi, gelişmiş tasarım unsurları ile teknolojiyi benzersiz şekilde harmanlıyor ve sınıfındaki en düşük enerji tüketimini sunarak, soğuk suyla yıkamada dahi mükemmel performans sağlıyor. Bu yedi ve sekiz kilo kapasiteli çamaşır makineleri, çok daha düşük enerji tüketimi, daha az gürültü ve titreşim için tasarlanan en son teknoloji motor özellikleri, uzun yıllar sorunsuz çalışmasını garanti edecek kaliteli ve dayanıklı yapısı ve mükemmel sonuçlar veren yıkama teknolojileri ile dikkat çekiyor.

  Eco Bubble çamaşır makinesi, kolay kullanımı stil ile birleştiriyor ve size geniş paslanmaz çelik metal kapak, şık program seçim butonu, kullanması kolay yıkama programları, göz alıcı LED bilgi ekranı ile sunuyor. Samsung Eco Bubble çamaşır makinesi, her evin tarzına uyan çekici, moda çizgiler taşıyan bir çamaşır makinesi olarak öne çıkıyor.

  Samsung’un Dijital Cihazlar Bölümü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Chang Wan Hong Samsung’un yeni üstün teknolojisi Eco Bubble ile ilgili yaptığı açıklamada, “Günümüzün modern aileleri, kullanımı kolay, daha çok çamaşırı yıkayabilen daha az enerji tüketen ve çevreye duyarlı çamaşır makinelerini tercih ediyor. Samsung’un Eco Bubble Çamaşır Makinesi’nde kullanılan teknoloji bu tercihlere hitap ediyor ve evlere stil katmak için Samsung’un yenilikçi tasarımını içeriyor.” dedi.

  Akıllı Yıka, Tasarruf Sağla

  Eco Bubble çamaşır makinesi, kullanıcıların sıcak suyla elde ettikleri üstün temizlik performansını, soğuk su ile de aynı ölçüde elde etmelerine olanak tanıyor. Bu şekilde ısıtma için kullanılacak enerjiden tasarruf ettiriyor ve narin çamaşırlar için de üstün koruma sağlıyor.

  Köpük jeneratörü, deterjanı suda çözmeye başlıyor ve ardından hava pompalayarak, yoğun köpükden bir yastık oluşturuyor. Bu köpükten yastık normal devir başladıktan birkaç saniye sonra kazanda görünmeye başlıyor. Köpük kumaşlara eşit şekilde dağılıyor ve normal çamaşır makinelerine kıyasla giysilere 40 kat daha hızlı ve derinlemesine nüfuz ediyor.

  Eco Bubble çamaşır makinesi, ayrıca ipek ve yün gibi narin kumaşları da nazik bir şekilde derinlemesine yıkıyor ve köpükler çamaşırlar için bir nevi yastık görevi gördüğünden, normal çamaşır makinelerinden çok daha az zarar veriyor. Ayrıca, 15 derecede yıkama yapıldığında dahi 40 derecede yıkama ile aynı sonuçlar elde edilebiliyor ve bu şekilde hem enerji tüketimini yüzde 70 oranında azalıyor, hem de ısıya hassas giysiler için daha narin bir yıkama ortamı oluşturmuş oluyor.

  Eco Bubble’da Samsung’un benzersiz Elmas Kazan tasarımı kullanıldı. Bu özgün tasarımda, normal çamaşır makinelerine oranla yüzde 36 daha küçük su delikleri bulunuyor ve böylece, çamaşırların kazan deliklerine sıkışması önleniyor. Bu su delikleri ayrıca her biri elmas şeklindeki girintilerde bir su cebi oluşturuyor ve sürtünmeye bağlı zararı azaltarak çamaşırların ömrünü uzatıyor. Elmas Kazan ve Eco Bubble Köpük kullanıcıları ise bu özellikler sayesinde narin çamaşırını bile neredeyse hiç zarar vermeden yıkadıklarına emin olabiliyor.

  Gelişmiş Özellikler

  Eco Bubble çamaşır makinesi kayış ve dişli çark kullanmayan “Quite Drive” (Sessiz) Motor içeriyor ve bu özelliği sayesinde yıkama sırasında çok daha az gürültü ve titreşim oluşuyor. “Quite Drive” teknoloji ile çamaşır makinesinin motor kullanım ömrünü uzuyor ve neredeyse sessiz çalışmasını sağlıyor. Samsung ürünün bu özelliğine o kadar güveniyor ki bu özellik 10 senelik motor garantisi ile destekleniyor.

  Eco Drum Clean (Kazan Temizliği) özelliği sayesinde çamaşır makinesi kullanıcıyı 40 yıkamadan sonra otomatik olarak uyarıyor ve temizlik zamanının geldiğini bildiriyor. Eco Drum Clean, kazanı temiz tutmak için hiçbir kimyasal deterjanlar kullanmadan, suyu yüksek hızda döndürerek 70 dereceye kadar ısıtıyor. Bu özelliği özelliikle sürekli olarak düşük ısıda yıkama yapmak isteyen ama kazanın hijyeninden de vazgeçemeyenler kullanıcılar için ideal. Çamaşır makinesinin benzersiz kireç tutmayan seramik ısıtıcısı da sert suya karşı daha dayanıklı olduğundan, makinenin ömrünü üç kat uzatıyor.

  Ürünün Teknik Özellikleri

  • 7- 8 kg. çamaşır kapasitesi / 1200- 1400 RPM devir gücü
  • A Enerji Sınıfı A-%30 (A Enerji Sınıfı için tanımlanan enerji kullanım sınırının yüzde 30 altında enerji tüketimi)
  • Köpüklü yıkama ile Süper Eko Programı
  • Elmas Kazan
  • 15 dakikalık kısa program seçeneği
  • Seramik ısıtıcı
  • Yünlü çamaşırlara narin yıkama / Wool Mark sertifikalı
  • Eco Drum Clean Kendini temizleme özelliğine sahip kazan
  • Ebatlar: (G/D/Y) 600*600*845
   
  6 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş