Samsung EVO 850 SSD nasıldır?

lordserci

Kilopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Cnc Makina Operatörü
Arkadaşlar SSD almaya karar verdim. Biraz araştırdım Samsung EVO 850 120Gb SSD fiyat bakımından güzel özellik bakımından sizce nasıl bu ürünü almalı mıyım?

Özellikleri :

Okuma Hızı : 540Mb/Sn
Yazma Hızı : 520Mb/Sn

Yorumlarınızı bekliyorum.

Şu an alınabilecek en iyi performans veren ve uzun ömürlü olan Sata SSD'ler arasındadır Samsung EVO 850.

Kullanıyorum tavsiye ederim. Kasa güç düğmesine bastıktan 16 sn sonra masaüstü hazır karşımda. Şöyleki TV ye bağlı kullanıyorum. Düğmeye basıp koltuğuma geçip tv yi açıyorum masaüstünde hazır pc ile karşılaşıyorum.

850Evo kullanıyorum gayet memmunum. Nedense boot süreleri diğer SSDlere göre yavaş fakat hızından çok memmunum.

i5 veya i7 işlemci ise alırsın muhtemelen. Normal HDD nin eziyet olduğunu anlıyorsun SSD ye geçince. Yalnız sen laptop için alacakmışsın. Bunu 2. hdd olarak mı kullanacaksın yoksa sadece SSD mi kullanacaksın? Sadece SSD kullanacaksan 120 az gelebilir haliyle. Ben sadece windowsu ve office gibi programları kurdum 120GB SSD ye. Tüm oyunlar diğer normal 1Tb lık HDD de. Windows 10 dan sonra 10GB da SSD performansı için ayırdım geriye 75GB kullanılabilir alan kaldı.

Renge arkadaşım boot süresin derken yükleme süresinden bahsediyorsun değil mi ? Evren arkadaşım güzel bir konuya değindi SSD sadece sistem olucak harici bir diskin içinde diğer dosyalar olucak.

Laptop üzerinde 2. HDD için yer var mı? Birçok laptopta yer bulunmuyor. Eğer yoksa SSD için DVD sürücüsünden vazgeçmen gerekebilir. DVD sürücüsünün yerine SSD veya normal 2,5" HDD takmak için aparatlar mevcut.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı