Samsung Evo 860 250GB M.2'yi iade etmeli miyim?

gamermehmet

Hectopat
Daha fazla  
Arakdaşlar, Samsung Evo 860 250GB M.2 satın aldım fakat iade etmeli miyim? Forumda düşük hız şikayetleri gördüm sizce kronik sorunlu bir model mi?

CrystalDiskMark ile test sonucunuzu paylaşın. Ayrıca Samsung Evo köklü ve kanıtlanmış bir model, "kronik sorunlu" gibi bir kavram olamaz, sadece teknoloji şansı var o da bu model için çok düşük bir ihtimal.

Arakdaşlar, Samsung Evo 860 250GB M.2 satın aldım fakat iade etmeli miyim? Forumda düşük hız şikayetleri gördüm sizce kronik sorunlu bir model mi?
860 Evo ve kronik sorun ?
SATA modeli piyasadaki en iyi SATA SSD modellerinden. M2 olanının da M2 portuna takılması dışında ondan farkı yok.

İade edip sonra yerine James Donkey, BX500 falan almayın, asıl o zaman düşük hız sorununu görürsün 😁

Hangi konular onlar link atabilir misiniz? Arkadaşlar bağlantıları doğru yapmışlar mı, anakartları SATA III destekliyor mu vs. vs. gibi durumlar olabilir. Samsung SSD konusunda gayet iyidir böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

860 aldığınız için 1000+ MB hızlar göremezsiniz. SATA ne hız verirse M2 olan 860 Evo da aynı hızı verir. NVMe teknolojisinin yüksek hızlarını istiyorsanız 970 olan seriden almanız lazım. Bunu bilerek aldınız diye düşünüyorum.

860 aldığınız için 1000+ MB hızlar göremezsiniz. SATA ne hız verirse M2 olan 860 Evo da aynı hızı verir. NVMe teknolojisinin yüksek hızlarını istiyorsanız 970 olan seriden almanız lazım. Bunu bilerek aldınız diye düşünüyorum.
Evet bilerek aldım fakat Samsung un belirttiği girdi çıktı değeri(İOPS) olması gerekenin 3'te 1'ini almışlar.
Ben kime sorsam SSD konusunda Samsungdan şaşma dediler ve ondan dolayı seçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı