Samsung Evo 860 SSD Hız Testi Sonuçları

Kapitan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar değerler olması gerekenden düşük sanırım, sistemi şimdi kurdum 2 adet ayrı SSD kullanıyorum fakat 2'sinde de benzer sonuçlar elde ettim. İlk defa kullanıyorum. Neyi eksik yapmış olabilirim?
SSD - Samsung Evo 860 500GB ve 250 GB
dasdasdsa.png

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios'da bir şeyler yapmanız gerekiyordu sanırım, tam hatırlamıyorum ama :/ Anakart modeliniz nedir?
Bios'da RAM ayarları dışında hiç bir ayar yapmadım. Zaten ben değil eve çağırdığım bilgisayarcı yaptı tüm ayarları, Disk ile ilgili bir ayar yapmadık. Anakartım: X570 MSİ Gaming Edge Wifi

"Storage" yazan kısıma girin orada bir yerde "SATA configuration" olarak IDE veya AHCI olarak gözükmesi lazım. AHCI mod IDE'den daha hızlıdır. Ondan şüphelendim ilk.

Samsung Magician da AHCI Aktif edildi diyor. Yani AHCI olarak ayarlanmış. Bende samsung 850 evo var yaklaşık 550-540MB okuma 540-530MB yazma, sizinki düşük kalmış. AMD chipset sürücüsünden kaynaklı olabilir. AMD x570 chipset sürücülerini kurmadıysanız bağlantıdan indirip kurun. Sistem kurulduktan sonra eski bir versiyon kurulum yapıldıysa onu önce kaldırmalı.

Son düzenleme:
Samsung Magician da AHCI Aktif edildi diyor. Yani AHCI olarak ayarlanmış. Bende samsung 850 evo var yaklaşık 550-540MB okuma 540-530MB yazma, sizinki düşük kalmış. AMD chipset sürücüsünden kaynaklı olabilir. AMD x570 chipset sürücülerini kurmadıysanız bağlantıdan indirip kurun. Sistem kurulduktan sonra eski bir versiyon kurulum yapıldıysa onu önce kaldırılmalı.

Yanımda otomatik eski versiyon kurmuş olabilir, sabit diskinden kopyala yapıştır kurdu çünkü, bir de SSD'ler tak çıkar aygıt olarak gözüküyor, ek olarak nasıl kaldırabilirim acaba? (Hani böyle sistem kurdun ne kadar bilgisizsin diyeceksiniz ama :D) (Benim bilgim sadece teorikte :D)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı