Çözüldü Samsung EVO 970 sistemin açılış süresi 19.6 saniye

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar bilgisayarımın açılışı çok uzun sürüyor. Sizce neden yapıyordur? SSD'lerde performans ve sağlık sorunu yok %97 sağlığı performans %100. Windows C diskine kurulu M.2 SSD Samsung EVO 970 250 GB M.2 SSD yazma ve okuma süreleri 3500 MB/S 2500 MB/S
Sistem: Windows 10 Pro orijinal lisans kurulu.
  • Anakart. ASRock A320M-HDVR4.0
  • İşlemci: R5 3600.
  • Ekran kartı: Gigabyte GTX 1660 6 GB OC.
  • 24 GB DDR4 3000 MHz RAM.
  • Samsung EVO 970 250 GB M.2 SSD.
  • WD Black Green SSD 240 GB SATA.

1626792556782.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fast Boot açık mı? Windows'un ekranın gelmesi mi yoksa tamamen açılması mı bu kadar?

Fast boot açık mı? Windows'un ekranın gelmesi mi yoksa tamamen açılması mı bu kadar?

Power tuşuna basmamla masaüstü ekranına gelmesi bu kadar sürüyor Fast Boost dediğin olay tam nedir PC teknik noktada pek bir bilgim yok. Böyle gözüküyor bunu açmam mı gerekiyor? Ayrıca tik işlemini yaptım bilgisayarı kapattım tekrar başlattım halen aynı şekilde 19.7 olarak gözüküyor.

1626794030631.png

Son düzenleme:
Anakart BIOS üzerinden açılan bir ayar. Genelde Advanced altında Boot menüden yapılır. Sizin anakartı fazla bilmiyorum.

Anakart BIOS üzerinden açılan bir ayar. Genelde Advanced altında boot menüden yapılır. Sizin anakartı fazla bilmiyorum.

Açık mı kapalı mı olması lazım peki anakarta girip resim çekebilirim. Bu videodakinin aynısını anakartım sadece BIOS sürümü 3.70 benim şu anda sürüm 4.0
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açık mı kapalı mı olması lazım peki anakarta girip resim çekebilirim.
Açık olursa BIOS için gelen giriş menülerini daha hızlı geçer. Açılış süresi azalır.

Boot menüye girin. Orada var.

Çözüm
Bu kısımdan mi bahsediyorsunuz.
Şu şekilde gerçekleştirdim. İşlemleri yaptım kaydettim tekrar başlattım ancak sadece 2 saniye düşük olmuş 19.6'dan 17.7 düşmüş :)

1626795205869.png

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    224,5 KB · Görüntüleme: 27
  • image.jpg
    image.jpg
    203,2 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı