Samsung Evo Plus düşük performans

wenX

Hectopat
Makaleler
1
B450-E anakart kullanıyorum. Üst kısımdaki ekran kartı ve işlemci arasındaki yuvaya takılı. Çok ısındığından mı bilmiyorum ama okuma/yazma hızı Crystal disk mark gibi.
Programlarda normal çıkarken herhangi bir dosyayı kopyalayıp yapıştırdığım zaman yazma hızı 160mb/sn'yi geçmiyor. Sebebi nedir? Ekran kartının altındaki slota taksam düzelir mi?

1600547580553.png

asdsadasdasd.png

Evet hocam. Alttaki slot daha hızlı. Üstteki hem SATA hem PCI Express destekli. Alttaki ise daha hızlı PCI Express destekliyor.

Evet hocam. Alttaki slot daha hızlı. Üstteki hem SATA hem PCI Express destekli. Alttaki ise daha hızlı PCI Express destekliyor.
Bilgisayardan güç kablosunu çektikten sonra değiştirsem bir sorun olur mu veri kaybı gibi? Bir de neden ikisi de aynı kalitede değil?

Hocam, PC'yi tamamen kapatın. Fişi çekip bekleyin. Daha sonra yapın. Genelde hep böyle hocam. Çok anakarta baktım. Hep birisi daha hızlı.

Slotların hızları aynı. Küçük küçük çok fazla sayıda dosya transferi yapıyorsanız hızların düşmesi normal. Ayrıca aynı SSD'nin içinde kopyalama yapıyorsunuz. Hız testlerinde aldığınız değerlerin normal olduğunu söylediniz. Yani bir sorun yok gibi görünüyor.

450.png

Hocam, tamamen aynı değil. Açıklama kısmına bakın. Ek olarak alt sokette soğutucu var. Bu bile bir etken.

Hocam, BIOS resetleyip denediniz mi?

Hocam, BIOS resetleyip denediniz mi?

BIOS nasıl resetlemeyle alakası var mı hocam? Direkt taktığımda çalışması gerekmiyor muydu?
image.jpg

Nereden resetleyeceğim?
BIOS nasıl resetlemeyle alakası var mı hocam? Direkt taktığımda çalışması gerekmiyor muydu?
image.jpg

Nereden resetleyeceğim?

Load optimized defaults dedim değişen bir şey olmadı.

Geri
Yukarı