Samsung Galaxy A01 inceleme

rrrrr.png
samsung-galaxy-a01-16-gb-red__111261-2.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yazın almış olduğum Samsung Galaxy A01 telefonu inceleyeceğim. Ben bu telefonu temmuz ayında 1.500TL gibi bir fiyata almıştım ve şu an 2000TL :D.Telefon tasarımsal olarak çok güzel ince bir telefon ve benim sevdiğim türden. Kamerası çok iyi çekmiyor tabii ki 1.500TL'lik bir telefondan çok bir şey beklememek lazım ben zaten kamerasını çok kullanmadığım için bana sıkıntı yaratmıyor. Oyun kısmında ise yine ideal denilebilir. Hız konusunda ise gayet başarılı ve şarjı aralıksız oyun oynanmadığında arada bir baktığınızda güzel gidiyor 1.5 gün cıvarı ve ben zaten genellikle oyun oynamıyorum Facebook gibi Technopat gibi yerlerde takılıyorum arada bir ve güzel gidiyor. Çift hatlı olması çok güzel bir özellik. Hafızası ise kimine göre düşük kalabilir ama bana yetiyor öyle çok oyun, uygulama yükleyen ve video, fotoğraf çeken bir insan değilim bana yetiyor. Ben kırmızı rengini aldım ve görünüş olarak çokhoş duruyor zaten kırmızı renk benim en sevdiğim renkler arasında. Hoparlör kısmında ise bir tık geride kalmış yüksek sesli bass boosted şarkı açtığınızda ses azıcık cızırdama yapıyor hoparlörünü çok sevmedim. Evet arkadaşlar bahsedeceklerim bu kadardı sorunuz var ise bana sorabilirsiniz inşallah iyi bir inceleme olmuştur fotoğraf çekemedim telefonun şarjı yok. Sonuç olarak alınır mı bilmiyorum ben aldığımda 1.500 TL'idi şimdi 2000TL ve 2000TL'ye başka daha iyi telefonlar olabilir araştırmak en iyisi.

Asla tavsiye etmediğim bir yöntem.
Kendi eski telefonunuzu verip güvenli bir telefoncuya attırırsanız sorun olmayacaktır. Sonsuza kadar kullanırsınız. Bu ülke bizi kaçak almaya zorluyor. Ben neden düşük segment cihazına 2500 TL sayayım diye düşünüyor insan. Kaçak almak tercih değildir. İhtiyaçtır.
Kaçak derken nasıl?
Yurt dışında bulunan Türklerden rica ederek getirttiriyor.

Yurtdışından getirtiliyor ve burada IMEI kaydını kaçak yaptırıyorlar. Yanlış bilmiyorsam eski telefonların IMEI'lerini bunlara atıyorlar. Bu sayede de yaklaşık 2, 000 liralık IMEI kaydı ücretini çok düşük miktarlara yaptırıyorlar. Asla tavsiye etmediğim bir yöntem.

Devlete zarar ama vergiler de çok. İnsanlarda ikilem de kalıyor.
Biz LG G4 almıştık bilen bilir anakart sorununu elimizde patladı.
Note 7 aldı bir tanıdık patlamadan kurtardılar Allah'tan. :D.

Zevkler renkler tartışılmaz ama uygun fiyatlı telefon almayı düşünüyor iseniz 1700 TL'lik fiyatı ile karşınızda Reeder P13 Max Blue geliyor.
64 GB geniş hafıza.
4'Lü kamera arka kamera.
4600 mAh batarya.
İçinden şarj aleti çıkıyor. #Apple.

Kötü yanları.

Hızlı şarj yok.
4 GB RAM.
Mediatek MT6757CD (helio P25) 2.6GHz işlemci.
13 MP ana kamera.
Diğer 3 kamera 0.3 MP.
Ön kamera 8 MP.

Bence bu fiyata Samsung A serisi yerine alınır.
Kamerayı neredeyse hiç kullanmıyorum, RAM miktarı bence kötü değil, işlemciyi zorlayacak işler yapmıyorum. Bu telefon tam benlik. Hızlı şarj biraz kötü olmuş ama bu bütçeye bu özellikler iyi diye düşünüyorum.

Devlete zarar ama vergiler de çok. İnsanlarda ikilem de kalıyor.
Biz LG G4 almıştık bilen bilir anakart sorununu elimizde patladı.
Note 7 aldı bir tanıdık patlamadan kurtardılar Allah'tan. :D.
Halam, annem, 2 kuzenim, eniştem, 2. halam, 2. eniştem kaçak kullanıyor. LG serisi zaten sorunlu hocam. LG K10 ve K8 umutlarımı yıktı.

Kamerayı neredeyse hiç kullanmıyorum, RAM miktarı bence kötü değil, işlemciyi zorlayacak işler yapmıyorum. Bu telefon tam benlik. Hızlı şarj biraz kötü olmuş ama bu bütçeye bu özellikler iyi diye düşünüyorum.

4600 mAh batarya varken hızlı şarja gerek yok.
Saat 20.00 gibi şarja atarsın 22.00 en geç 22.30'a dolar yani bir günü rahatça çıkartırsın.
Halam, annem, 2 kuzenim, eniştem, 2. halam, 2. eniştem kaçak kullanıyor. LG serisi zaten sorunlu hocam. LG K10 ve K8 umutlarımı yıktı.

Babam doğu taraflarına gitmişti orada geldiğinde bir baktık yeni telefon almış. Hem o zaman ben küçük tüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı