Samsung Galaxy A32 vs A51

Heinz.Guderian

Kilopat
Bu iki model arasında kaldım.

A51'in özellikleri: 256 GB depolama alanı, 8 GB RAM, Samsung Exynos 7 series 9611 chipset, 4000 mAh batarya, gorilla glass 3, 60 Hz ekran.

A32'nin özellikleri: 128 GB depolama alanı, 6 GB RAM, MediaTek helio G80 (MT6769v) chipset, 5000 mAh batarya, gorilla glass 5, 90 Hz ekran.

A51, A32'den daha ucuz ve A32 daha güncel bir telefon. Oyun için kullanmayacağım. Hangisini, neden tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki model arasında kaldım.

A51'in özellikleri: 256 GB depolama alanı, 8 GB RAM, Samsung Exynos 7 series 9611 chipset, 4000 mAh batarya, gorilla glass 3, 60 Hz ekran.

A32'nin özellikleri: 128 GB depolama alanı, 6 GB RAM, MediaTek helio G80 (MT6769v) chipset, 5000 mAh batarya, gorilla glass 5, 90 Hz ekran.

A51, A32'den daha ucuz ve A32 daha güncel bir telefon. Oyun için kullanmayacağım. Hangisini, neden tavsiye edersiniz?
İkisinide tavsiye etmem :D
Bu bütçeye Realme 7 , X3 NFC gibi daha iyi cihazlar var.

Ama söylediğiniz iki cihaz içinde A32 öneririm çünkü ekranı 90hz + daha güncel.
İşlemcileri ise eşit denilebilir.

İkisinide tavsiye etmem :D
Bu bütçeye Realme 7 , X3 NFC gibi daha iyi cihazlar var.

Ama söylediğiniz iki cihaz içinde A32 öneririm çünkü ekranı 90hz + daha güncel.
İşlemcileri ise eşit denilebilir.
Başka telefon düşünmüyorum :)

A51 depolama ve RAM konusunda A32'den daha iyi. 128 GB daha fazla depolama alanı var ve 2 GB daha fazla RAM'i var. Evet, A32 daha güncel ama A51'in özellikleri daha iyi değil mi? A32'nin en büyük artısı sanırım 90 Hz olması.

Başka telefon düşünmüyorum :)

A51 depolama ve RAM konusunda A32'den daha iyi. 128 GB daha fazla depolama alanı var ve 2 GB daha fazla RAM'i var. Evet, A32 daha güncel ama A51'in özellikleri daha iyi değil mi? A32'nin en büyük artısı sanırım 90 Hz olması.

Hocam cihazın güncel olmaması depolama ve RAM + sını nötrlüyor diyebilirim.
Çünkü cihaz artık son yazılım güncellemelerini alacak (Android güncellemesinden bahsediyorum)
Bu sebeple A32 daha iyi diyorum.

Hocam cihazın güncel olmaması depolama ve RAM + sını nötrlüyor diyebilirim.
Çünkü cihaz artık son yazılım güncellemelerini alacak (Android güncellemesinden bahsediyorum)
Bu sebeple A32 daha iyi diyorum.
A51 ile A32 arasında sadece 1 yıl var, A51'e desteğin bitmesinden 1 yıl sonra A32'nin de desteği bitecek. Ben bu telefonu 4 yıl felan kullanacağım için sorun değil. Zaten şu an kullandığım telefonun da desteği uzun süre önce bitmişti. Güncelleme almamasının zararı nedir, güvenlik vs. hariç?

A51 ile A32 arasında sadece 1 yıl var, A51'e desteğin bitmesinden 1 yıl sonra A32'nin de desteği bitecek. Ben bu telefonu 4 yıl falan kullanacağım için sorun değil. Zaten şu an kullandığım telefonun da desteği uzun süre önce bitmişti. Güncelleme almamasının zararı nedir, güvenlik vs. hariç?

Cihazın o anki yazılımının optimizasyonunun cihaz eskidikçe yetersiz kalmasıdır, ama bu sorun Custom ROM ile çözülebilir.
Ha ama A51 için alınamaz demiyorum gayet de alınabilir bir cihaz fakat benim tercihim güncellik sebebi ile A32'den yana :)

Cihazın o anki yazılımının optimizasyonunun cihaz eskidikçe yetersiz kalmasıdır, ama bu sorun Custom ROM ile çözülebilir.
Ha ama A51 için alınamaz demiyorum gayet de alınabilir bir cihaz fakat benim tercihim güncellik sebebi ile A32'den yana :)
Depolama benim için sorun değil, 256 GB çok fazla. 128'e razıyım. Peki 6 GB RAM ile 8 GB RAM arasında büyük fark var mı? Eğer yoksa A32'yi düşünebilirim. Güncel olması ve 90 Hz olması daha iyi.

A51'in daha fazla depolama alanı ve RAM'ini hesaba katmazsak ayrıca A32'nin güncelliğini hesaba katmazsak, hangi telefon daha iyi, daha güçlü?

Son düzenleme:
Tam mesajımı düzenlerken yorum yapmışsın hocam, tekrar yazayım.

A51'in depolama alanından feragat edebilirim, 256 GB cidden fazla. Ayrıca 8 GB ile 6 GB RAM arasında performans açısından ne kadar fark var?

O zaman sorumu yenileyeyim:

A32'nin güncelliğini ve A51'in fazla depolama alanı ve RAM'ini hesaba katmazsak, hangisi tercih edilmeli?

Tam mesajımı düzenlerken yorum yapmışsın hocam, tekrar yazayım.

A51'in depolama alanından feragat edebilirim, 256 GB cidden fazla. Ayrıca 8 GB ile 6 GB RAM arasında performans açısından ne kadar fark var?

O zaman sorumu yenileyeyim:

A32'nin güncelliğini ve A51'in fazla depolama alanı ve RAM'ini hesaba katmazsak, hangisi tercih edilmeli?

Hocam depolama ve RAM hesaba katılmazsa cihazlar eşit oluyor.
O durumda hangisi ucuzsa o alınmalı.

8 GB ile 6 GB RAM arasındaki fark uzun süreli kullanımda hissettirir kendini.

Geri
Yukarı