Samsung Galaxy A50 İncelemesi

• Cihazın çok fazla teknik özelliklerinden bahsetmeyeceğim. Tüm özelliklerine Google'dan veya diğer arama motorlarına yazarak ulaşabilirsiniz. Ben sadece kullanıcı olarak inceleme yapacağım. Ve bu telefonu almak isteyen arkadaşlara belki bir nebze faydam olur.
  • A50, Redmi Note 7, Mi 8 Lite arasında kalmıştım. A70 alacaktım, fakat 7 MP ve Snapdragon 675 için 700₺ fark ödemek istemedim.
  • A50'yi 1 Temmuz'da satın aldım ve 4 Temmuz'da elime geldi. Hepsiburada'dan aldım 2470₺'ye. Beyaz, siyah ve mavi renklerin fiyatları farklı oluyor. Türkiye'deki modelde 64 GB hafıza, tek SIM girişi ve 6 GB RAM bulunuyor. Ön kamerası 25 MP F 2.0, arka kamera 25 MP F1.7, 5 MP F 2.2 derinlik kamerası, 8 MP F 2.2 geniş açılı kamera var. Bu fiyata daha iyi telefonlar var, fakat Lenovo P2 kullandığımdan yeniden Samsung'a geçmeye karar verdim.
  • Telefonun kutusundan SIM iğnesi, hızlı şarj özellikli adaptör, 50-60 cm kablo, düşük seviye kulak arkası Samsung kulaklık ve garanti belgeleri çıkıyor.
Telefonun Artıları:
  • Tek şarjla 2 gün gidiyor Wi-Fi açık halde.
  • Kamera performansı gayet iyi fiyat aralığındaki birçok telefona göre.
  • Yüz Tanıma çok iyi çalışıyor.
  • Genelde her ay güncelleme geliyor. Özellikler için.
  • Oyun performansı gayet iyi. Denemek için birkaç oyun indirip sildim. Bir tek Fallout Shelter yüklü.
  • FHD AMOLED ekranı var.
  • Geniş Açılı kamerada çekilen fotoğraflar gayet iyi.
  • Fotoğraf modları var, 1:1, 4:3 ve 16:9 olarak.
  • Gece Modu gayet iyi çekiyor.
  • Ön kamerası güzel.
Telefonun Eksileri:
  • Parmak izi sorunlu, aynı parmağı en az 2 defa tanıtmanız gerekiyor. Dün yeni güncelleme çıkmış, daha benim telefona gelmedi. Güncellemeyi yüklediğimde tanıma hızının iyileşip iyileşmediğini yazarım. Eski telefonum P2'de 2 saniyede parmağımı tanıyordu. Ekrandan parmak izi teknolojisinin daha çok geliştirilmesi lazım.
  • Ses seviyesini 15'e getirdiğiniz zaman hafif tızlama oluyor.
  • Güvenlik güncellemesi her 2 ayda bir geliyor.
  • Çektiğiniz fotoğrafları zoom yapıp çektiyseniz tan net çıkmıyor, yani kalitesi düşüyor.
  • Gece Modu kullanmazsanız gece çektiğiniz fotoğraflar kötü çıkıyor.
  • Ekranı ya koruyucu ile kullanmalı, ya da kap almalısınız. Kırılırsa hem ekran, hem de parmak izi modülünü yaptırmak zorunda kalırsınız.
Fotoğraf hiç koymadım. Başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı