Samsung Galaxy A51 IMEI'si sıfırlama gibi işlemler sonrasında silinir mi?

justhelldie

Hectopat
Dostlarım öncelikle sahte IMEI atılmasının doğru olmadığını, yasal bir işlem olmadığını biliyorum lâkin güzel ülkem ona vereceğim parayı buradan bir telefon alacağım taktirde ne paramın karşılığını alacağımı ne de uzun süre gitmeyeceği aşikar.

Öncelikle IMEI atma durumunda güncelleme gelmediğini, gelse bile atılmadığını, normal cihaz içerisinden (Odin gibi bir program vasıtası olmadan) güncellense bile IMEI silindiğini, telefon hard reset atıldığında IMEI silindiğini duydum. Bunlar doğru mudur, yanlış mıdır, bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de güncelleme maksatı ile sıfırladığımda güncelledikten sonra elimdeki IMEI ile "Z3X Samsung Tool" tarzı bir uygulama ile IMEI kodunu işleyebilir miyim? Teşekkür ederim şimdiden, saygılarımla.

Son düzenleme:
Hocam gidebiliyor, değmez bence. Zaten A51 yerine alınabilecek daha ucuz ve çok iyi modeller var.

Aldığım noktada F/P adına en iyisi buydu. Zaten telefondan asla oyun oynamam. Sosyal medyada gezinir, satranç oynar, metin okurum ki bu yüzden benim için en önemli şey ekrandır. İşlemcisi de beni günlük kullanımda götürür hem güncelleme desteği de cezbediyor, Mart ayında Android 11 gelecek

Z3X, Shimera gibi toolları box olmadan kullanamazsınız. Güncelleme ile IMEI'yi tekrar atmak gerekebiliyor. IMEI onarım işlemi yasaldır.

Bilmediğinden soruyorum "box" mevzusu tam olarak nedir? Root tabanlı bir işlem mi? Eğer öyle ise root atılmadan halihazırda telefonlara nasıl IMEI atılabilmekte?

Aldığım noktada f/p adına en iyisi buydu. Zaten telefondan asla oyun oynamam. Sosyal medyada gezinir, satranç oynar, metin okurum ki bu yüzden benim için en önemli şey ekrandır. İşlemcisi de beni günlük kullanımda götürür hem güncelleme desteği de cezbediyor, mart ayında android 11 gelecek
İçinde 3 yıllık işlemci bulunan bir model almanızı tavsiye etmem, hele ki bunun için bütçe zorlayacaksanız.

İçinde 3 yıllık işlemci bulunan bir model almanızı tavsiye etmem, hele ki bunun için bütçe zorlayacaksanız.
Hocam siparişi verdim bile ama aslında gönlümden geçen cihaz m51 ve 1 2 xiaomi modeliydi(xiaomi'den arayüzü sevmediğim için vazgeçtim) lakin kısa süre önce bilgisayar aldım, öğrenci adamız haliyle her istenilen olmuyor anca bu kadarı

Yeni konular

Geri
Yukarı