Samsung Galaxy A51 kasma nasıl azaltılır?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
2 seneye yakındır Galaxy A51 (6\128) telefonu kullanıyorum. Bazen uygulamalarda kasıyor. Bazense kısa süreli ekran algılamıyor. Mesela kilit ekranında desen çizemiyoum. Birkaç kez kapatıp-açma tuşuna basınca ekran kendine geliyor. Hep temel Samsung problemi deyip geçiyordum. Ancak son zamanlar kasma sorunu arttı ve ekranın yanlış algıladığını düşünüyorum. Bugün ismine dokunmadığım bir kişinin mesaj sayfasına girip arama da yaptı. Tam olarak sorunun ne olduğunu anlayamadım.
Bu sorunun en etkili çözümü format atmak mıdır? Ve ya format atmaktan evvel hangi yöntemleri deneyebilirim? Bu arada format atmak zararlı mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle telefonun hafızası ne kadar dolu eğer %90'ı geçmiş ise yavaşlatabilir. Bir de eğer telefonda çok fazla uygulama yüklüyse aynı şekilde yavaşlatabilir. Telefona format atmak anlayacağınız üzere telefonda oluşan gereksiz dosyaları da silerek cihazda garanti bir hızlanma olacaktır benim tavsiyem eğer hiç ya da uzun süredir format atmıyorsanız bir format atmanız telefonun sağlığı açısından çok iyi olacaktır.

Bir arkadaşımda benzer sorunu yaşıyordu, Odin ile en eski stock Android sürümünü kurunca düzeldiğini söylemişti.

Hard Reset atmayı deneyin, büyük güncelleme yaptıysanız ve Hard Reset atmadıysanız sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.

Bir arkadaşımda benzer sorunu yaşıyordu, Odin ile en eski stock Android sürümünü kurunca düzeldiğini söylemişti.
Onun uygulamara bir yan etkisi olur mu? Çünki bazı uygulamalar eski sürümleri desteklemiyor.

Hard Reset atmayı deneyin, büyük güncelleme yaptıysanız ve Hard Reset atmadıysanız sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.
Hard reset derken fabrika ayarlarına sıfırlamayı mı kastediyorsunuz?

Onun uygulamara bir yan etkisi olur mu? Çünkü bazı uygulamalar eski sürümleri desteklemiyor.

Hard reset derken fabrika ayarlarına sıfırlamayı mı kastediyorsunuz?

Tam tersi çoğu uygulama yeni android sürümlerini tam desteklemiyor :), hem bunun olması için Android 4 kullanman lazım.

Geri
Yukarı