Samsung Galaxy A52 satıp Xiaomi Redmi Note 10 Pro almak mantıklı mı?

Sebep?

Hiç mantıklı olmaz, geçtiğimiz yıllarda bütçesi bu iki cihaza yeten arkadaşlara ben de dahil çoğu kişi A52 öneriyorduk.

A52'yi elime alıp kullandım. 90Hz da bile kastığını gördüm. Tasarım, ekran, akıcılık hepsi rezalet. İşlemcisinin 720G olmasıda tam bir fiyasko. Apple tarafında 5C ile XR ne kadar gereksizse A52 de Samsung tarafında o kadar gereksiz berbat bir cihaz.

A52'yi elime alıp kullandım. 90Hz da bile kastığını gördüm. Tasarım, ekran, akıcılık hepsi rezalet. İşlemcisinin 720G olmasıda tam bir fiyasko. Apple tarafında 5C ile XR ne kadar gereksizse A52 de Samsung tarafında o kadar gereksiz berbat bir cihaz.
İnandırıcı değil. (90 hzde kasma) Ayrıca 720G düşük-orta segmentte gayet de iyi bir işlemci.

Redmi Note 10 Pro:
Kamera çözünürlüğü (108 MP)
Hızlı şarj (33W)
İşlemci Qualcomm Snapdragon 732G (CPU farkı var.)
Ekran yenileme hızı (120 Hz)
Batarya kapasitesi (5020mAh)

Samsung A52'den bence geçilir. Arada az da olsa bariz farklıklar var. Yukarıda birkaçını saydım.
Dalga geçiyorsun sanırım. Aynen kardeşim 108 MP falan iPhone daha yeni 48 kullanmaya başladı ne sandın sen Xiaomi kral. 732G ile 720G arasında neredeyse fark yok. Ekran yenileme hızını saçma sapan bug dolu bir arayüz ile değiştirmem.

Xiaomi ve Samsung fanboyluğunu bir tarafa bırakıp ince elekten geçirmeden şöyle kısa bir karşılaştırma yapalım. İşlemci olarak neredeyse aynı yapıdalar çok bir birbirlerine üstünlükleri yok. Batarya 500mAh artıyor (ama değiştirmek için bir neden değil) 120Hz ekrana 90Hz var(böyle nasıl diyeyim çok ölücü oyunlarda 120Hz olsun diye zorluyorsanız alınabilir 90Hz'de yeterli.) Bir de Super AMOLED ekranla normal AMOLED ekran arasında kalite farkı çok var. Son olarak MIUI yazılımı çok yükseltip One UI yazılımını gömen var (değerli arkadaşlar ve hocalarım Samsung'un düşük model cihazını kullanıp MIUI şahlandırmayın o da aynı kalitede) kısaca iki cihazda çok iyi ama yükseltmek bence mantıksız. Yine konu sahibi keyfine göre takılabilir.

Redmi Note 10 Pro:
Kamera çözünürlüğü (108 MP)
Hızlı şarj (33W)
İşlemci Qualcomm Snapdragon 732G (CPU farkı var.)
Ekran yenileme hızı (120 Hz)
Batarya kapasitesi (5020mAh)

Samsung A52'den bence geçilir. Arada az da olsa bariz farklıklar var. Yukarıda birkaçını saydım.
Arayüz stabilitesi daha iyi ve ben sırf bu yüzden A52 tercih ettim, Xiaomi'den uzak durdum. Ayrıca kamera MP'ye göre değerlendirmek yanlış, sensör olarak A52 daha iyi. A52 kamerada tekler. Ayrıca yine bataryanın fazla olması önemli değil, bunu yazılım stabilitesiyle desteklemesi gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı