Samsung Galaxy A70 inceleme

Öncelikle telefonu tercih etmemin sebebi ekranıydı. Çünkü film, ders ve video için önemli benim için.

Gelelim sevdiğim yönlerine:
  • Ekranı çok canlı ve akıcı.
  • Hoparlörünün sesi gayet iyi.
  • Uygulamalar arası geçiş çok rahat.
  • A50'ye göre alt çerçeve daha dar olduğu için bir tık daha büyük gösteriyor.
  • Bataryası çok iyi diyebilirim, şarj aleti taşıma problemi yaşatacağını düşünmüyorum.
  • Arka kapakta plastik kullandıklarını söylemişlerdi ancak hissiyatı güzel, sağlamlığını bilemiyorum.
  • Büyük eliniz varsa çok rahat kullanabilirsiniz.
  • PUBG'de HD ve orta grafikte test ettim, oyun akıcı ama uygulamayı yüklediğinizde otomatik olarak yüksek ayarlarda başlatıyor. Daha rahat kullanım için orta grafiği tercih ettim.
  • Uzun süredir akıllı telefon kullanmadığım için midir nedir bilemiyorum ama Samsung Health uygulamaları çok başarılı ve kolaylık sağlıyor. Ekstra uygulama indirmeye ihtiyaç yok.
  • Kutu içerisinden hızlı şarj adaptörü ve iki ucu Type-C kablo çıkıyor. Kablo uzunluğu bir tık daha uzun olabilirdi diye düşünüyorum.
Daha iyi olabilirdi dediğim noktalar:

• Kamerasını modlardan ayarlayabilirseniz güzel çekimler yapıyor ama bazen bulanıklık sağlıyor.
  • Aşırı kullanımda hafif ısınma yaşadım.
  • Kutu içerisinden gelen kulaklığı fena değil ama biliyoruz ki yıllardır Samsung cihazlarda öyle aman aman bir kulaklık yok.
Dediğim gibi uzun süredir akıllı telefon kullanmadığım için ilk defa iyi bir cihaz kullanıyorum hissiyatı aldım. Onun için bana göre güzel olan şeyler sizi tatmin etmeyebilir. Daha çok artısı ve eksisi vardır ancak vaktim olmadığı için hemen yazıp konuyu açmak istedim. Zamanla tamamlayacağım.
Genel olarak cihaz fiyatına göre iyi bir performans ve izlenim verdi. Çok sıkıcı bir metin olmuş olabilir o yüzden kusuruma bakmayın ancak zamanla güncelleyip daha yararlı bir konu yapmaya çalışacağım. Kafanıza takılan soruları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Redmi Note 7 telefon var Samsung A70'e geçmeyi düşünüyorum bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Mantıklımı sizce?
Elinizdeki cihaz yeni ve incelemelere göre performansı,kamerası gayet iyi bir telefon.Benim naçizane tavsiyem telefon ben bittim demeden ya da artık bu telefon isteklerimi karşılamıyor demeden değiştirmemeniz.
++ Arkadaşlar yaklaşık bir aya yakın bir süredir cihazı kullanmaktayım.Deneyimlerimi aktarmak istedim tekrardan.

-Batarya performansı harika ve hızlı şarj adaptörü işini çok iyi yapıyor.Şöyle söyleyeyim %9 şarjım kalmıştı ve telefonu şarj kablosuna taktım aşağı yukarı 10 ya da 15 dakika geçmiştir.%43'e yükseldi.Belki bu bataryanın ömrünü daha hızlı azaltabilir ancak bir yere gidecekken bi 10 dakikalık şarj sizi dışarıda çok iyi götürüyor.

-Şuana kadar kastığını hissettiğim tek oyun oldu o da: Underlords (Autochess oyunudur)

-Kamerası daha önce çok verimli değildi ancak Google kamerayı yükledikten sonra gerçekten gece ve gündüz çekimlerinde fark edilir bi sıçrama oldu.Bu uygulamayla beraber kamerası beni tatmin etti.Birkaç görsel koymak istiyorum;
IMG_20191030_132227.jpg

20191017_105829.jpg

Ayarlama yapmadan otomatik modda görüntü böyle; bu arada ne kadar ölçücü olmasa da 1. görsel Google Kameranın 2. görsel ise cihazın kendi kamerası.

-Oyun performansı gayet güzel,akıcı ve takılmalar yaşamadım (Belki cihaz daha yeni olduğu içindir).

-Hoparlörü ideal bir ses veriyor ancak en yüksek seste ses artışı çok olurken hemen bir tık düşürdüğümüz zaman ses azalması biraz fazla oluyor gibi geldi bana.

-Arama yaparken sesi en sona dayadığımız da cızırtılar olabiliyor ama onun hemen bir tık altına indirdiğimizde sesi cızırtı geçiyor.

-Kutu içerisinden çıkan kulaklık düşündüğümden daha iyi çıktı.Bassları çok iyi veriyor ve kullandığınız programında etkisi var ama müzik,video dinlerken/izlerken sesi çok temiz veriyor.Yani yeni bir kulaklık alıcam diyorsanız da bu sizi belli bir süre götürebilir.

-Parmak izi çok tutuyor o yüzden hem koruma amaçlı hem de telefonu temiz görmeyi sevdiğim için kılıf kullanıyorum.Kılıf konusunda ise cihazın rengi "Plazma Siyahı" olarak geçtiği için ışık altında kutup ışıkları gibi dalgalanmalar hoşuma gidiyor o yüzden şeffaf bir kılıf kullanıyorum.Ama Samsung'un websitesinde yer alan A70 kılıfları görsel açıdan daha hoş ve kesimleri daha estetik ancak bazı bölgeler çizilmeye daha müsait.

-Görüntülü görüşmeler de ön kamera iyi iş yapıyor diyebilirim.Görüntü de bozulmalar az oluyor (İnternet hızına bağlı tabii).

-Samsung fırsatları bu cihaza da vuruyor.Mesela 2 ay ücretsiz Youtube Premium hakkı veriyorlar,bu süre Note serisi ve S serisi için 4 ay.

-Sosyal medya ve Youtube tarzı platformlar gezinmek benim için keyifli,elim büyük olduğu için sıkıntı yaşamıyorum.

-Ekran canlı ancak videolarda o canlılığı alamadım,daha önceki telefonumun ekranı bu çözünürlülüğe sahip değildi ondan olabilir diye düşünüyorum.

-Kağıt üzerinde Xiaomi cihazların bazılarına göre işlemci daha düşük gibi gözüküyor ancak performans kısmında ben öyle bir düşüş göremedim pek.Tabi ki diğer cihazları uzun kullanımdan sonra karşılaştırmak daha objektif bir bakış olur.

Şuan aklıma gelenler bunlar.Kafanıza takılan herhangi bir soruyu sorabilirsiniz.
++
En son ki yorumumdan sonra bir aydan fazla geçti ve yazımı güncellemek istedim.

-Kamera işini HDR+ yaptıktan sonra görüntüyü daha dinamik hale getiriyor adı üzerinde
00000IMG_00000_BURST20191216125555283_COVER.jpg

00000IMG_00000_BURST20191201125057508_COVER.jpg

-Isınma sorunu yaşamadım şuana kadar.Yoğun oyun oynama sonrasında bilene bu durum olmadı.

-Şarj tüketimi çok iyi,uzun süre götürüyor.

- "for Samsung" uygulamaları çok stabil ve kaliteli.

Önceki yazıma göre aman aman bi farklılık aklıma gelmiyor şuan.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı