Samsung Galaxy A71 Hakkında Düşünceleriniz

@BERWAR Temiz bir A9 2018 buldum. 1900 lira fiyat istiyor telefoncu, tavsiyeniz nedir? A71 fiyat düşmesini bekleyeyim mi? Yoksa A9 edinmeli miyim? Arada devasa bir kayıp var mı?
A9 2018 yılı sonunda çıkmış bir cihaz olduğu için fikir danışmak istedim.

Son düzenleme:
2 yıl önce çıkan A9 2018 modeline o kadar para verilmez. SD 660 kullanan cihazlar 1500 TL civarlarına satılıyor almanı önermem. Güncel modellere yönelmelisin.
A71 CPU, GPU, RAM, kamera, ekran, batarya olarak daha üstün bir telefon A9 2018 modeline göre.

A71 kısa vadede indirime girecek gibi durmuyor. A70 modeline yönelebilirim. A70 2600 lira civarlarına bulunabiliyor.

@BERWAR Çinli markalara pek yönelmek istemiyorum hocam. Akıllı telefonlarda donanıma önem veren birisi değilim. Yüzeysel kullanıyorum yani telefonları. Orta seviye bir cihaz alayım yeter düşüncesindeyim. 2000 ve 3000 lira aralığında bir bütçem var.

A9 2018 modeli cazip geliyor bana. Ön ve arka kısmı Gorilla Glass 5 cihazın. Android 10 güncellemesi de alacak cihaz. A9 2018 modelinde satıcı biraz daha indirim yaparsa A9 almayı düşünüyorum. Aksi halde A70 alacağım.

A9 2018 artık eskidi, almak doğru değil. A9 2018, Android 10 güncellemesinden başka güncelleme almaz. Yonga olarak SD 660 kullanıyor, bu yonganın yeni versiyonu SD 665 kullanan cihazlar 1500 TL civarlarında, kamera olarakta rakiplerine göre kötü durumda A9 2018.

A50 VE 70 modeli arasından önerim A70 alabilirsin.

Çinli telefonlardan Corona kapmazsın korkmana gerek yok.🙂

Çinli istemediğin için sana zorla aldıracak değilim elbette, A70 alabilirsin.

Samsung o kadar model çıkarıyor ki kafamız allak bullak oluyor. M31 modeli gelecek mi, gelecekse hangi fiyattan gelecek bu önemli. A71 modelinin fiyatının düşmesini de bekleyebilirsin.

Çok para harcamak istemiyorum dersen aslında M30S almak mantıklı, F/P olarak iyi cihaz, beklentilerini karşılar, donanım benim için fazla önemli değil diyorsun zaten. Exynos 9611 ve Mali G72 MP3 iş görür. A50 modelinde de aynı yonga var, arka kamera olarakta M30S, A50'den daha iyi.

@BERWAR Çinli marka kullanmak istemememin sebebi Corona virüsü değil hocam. 🙂
M30S, önerinizi dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı