Samsung Galaxy Ace GT-s5830i Mobil Ağa Erişilemiyor Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zattirizort

Kilopat
Merhaba,
Samsung Galaxy Ace GT- S5830i telefonumda arama yaparken veya birine mesaj atarken mobil ağa erişilemiyor hatası alıyorum. Bu hatayı nasıl çözeceğim ? Biraz forumlarda dolaşırken bazıları IMEI numaranı *#06# yi tuşlayarak öğren eğer orsda IMEI yok ise yeni bir IMEI numarasını kullan demişlerdi. Ben bu numarayı tuşladım fakat IMEI yazısının altında hiçbir şey yoktu. Ne yapmam gerek? Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer telefona ROM attıysan, EFS kaydın silinmiştir. EFS kaydı, Samsung cihazlarda IMEI, Seri No gibi bilgileri barındıran dosyadır. Beni bu cihaz az uğraştırmamıştır.
  1. Önce "SamMobile" üzerinden S5830i için stok 2.3.6 ROM'u indir ve telefona ODIN ile yükle.
  2. Ardından cihaza ROOT yetkisi ver ve Play Store üzerinden "Galaxy Tools" adlı aracı indir. Simgesi kilit gibi bir şey olması lazımdı.
  3. Bu araca root iznini ver ve EFS yedeğini cihazın. Bu EFS yedeğini bilgisayarda yedekle. Eğer silinirse tekrar stok ROM'u yükler ve uğraşırsın.
  4. Ardından CWM ve ROM kurulumlarını yap.
  5. Akabinde tekrar "Galaxy Tools" aracını indir ve ROOT iznini ver.
  6. Şimdi "Recover EFS from Backup" butonuna bas ve EFS yedek dosyasını seç. "Success" yazısı geldikten sonra telefonu yeniden başlat ve *#06# kodunu tekrar gir.
  7. Artık IMEI numaran geri geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı