Samsung Galaxy buds gibi Bluetooth kulaklıklar zararlımı dır?

cosama

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle 4 aydır Samsung Galaxy buds kullanmaktayım ve günlük kullanma sürem çok yüksek dışarıda evde vs. internette Bluetooth kulaklıklar için zararlı diyende var, bir şey olmaz diyende bu konuya açıklık getirebilir misiniz? Kanser benzeri hastalıklara yol açar mıdır? Sar değerleri bu kadar yüksek midir?

Sar değerinin yüksek olduğunu sanmıyorum radyasyon saçar fakat vücutuna zarar verecek şekilde değildir sonuçta merdiven altı bir ürün değil Galaxy Buds güvenle kullanabilirsiniz bence.

Uzun vadeli kullanımda zarar veya fayda getireceğine dair net bir bilimsel araştırma yok. Yapılan araştırmalar ise "zararlıdır" veya "zararsızdır" diyecek kadar yeterli bulguya sahip değil. Telefonları ve radyo dalgalarını kullanan araçları uzun süredir kullanıyoruz ve kanser gibi sorunlara karşı net bir azalma veya artma gözükmüyor. Ancak bu sorunları "yapmaz" denilecek kadar da bulgu yok.

Bu tarz cihazlar ve radyo dalgalarının protokolleri belirli sınırlamalara göre yapılır. En azından kesinlikle bir rahatsızlığa sebep olacak bir durum yaşayacağınızı zannetmiyorum. Sadece kişisel kullanılması gereken bir cihaz kulaklığınızı başkalarıyla paylaşmanız sonucu yaşayabileceğiniz cilt sorunlarını veya yüksek sesle dinlediğiniz için işitme azalması/kaybı haricinde bir şey yaşayacağınızı sanmıyorum.

Sar değerinin yüksek olduğunu sanmıyorum radyasyon saçar fakat vücutuna zarar verecek şekilde değildir sonuçta merdiven altı bir ürün değil Galaxy buds güvenle kullanabilirsiniz bence.

Uzun vadeli kullanımda zarar veya fayda getireceğine dair net bir bilimsel araştırma yok. Yapılan araştırmalar ise "zararlıdır" veya "zararsızdır" diyecek kadar yeterli bulguya sahip değil. Telefonları ve radyo dalgalarını kullanan araçları uzun süredir kullanıyoruz ve kanser gibi sorunlara karşı net bir azalma veya artma gözükmüyor. Ancak bu sorunlara "yapmaz" denilecek kadar da bulgu yok.

Bu tarz cihazlar ve radyo dalgalarının protokolleri belirli sınırlamalara göre yapılır. En azından kesinlikle bir rahatsızlığa sebep olacak bir durum yaşayacağınızı zannetmiyorum. Sadece kişisel kullanılması gereken bir cihaz kulaklığınızı başkalarıyla paylaşmanız sonucu yaşayabileceğiniz cilt sorunlarını veya yüksek sesle dinlediğiniz için işitme azalması/kaybı haricinde bir şey yaşayacağınızı sanmıyorum.

Umarım uzun vade de bir şey olmaz internette çoğu kişi baş ağrısı gibi sorunlardan muzdarip bende konu açmak istedim bu sebep ile.

Umarım uzun vade de bir şey olmaz internette çoğu kişi baş ağrısı gibi sorunlardan muzdarip bende konu açmak istedim bu sebep ile.
Bunu her türlü cihazda yaşarsınız. Uzun bir süre telefonla konuştuğunuzda veya uzun süre kablolu bir kulaklıkta cildinizin havayla temasının kesilmesi dolayısıyla baş ağrısı veya o bölgede kızarma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bunu her türlü cihazda yaşarsınız. Uzun bir süre telefonla konuştuğunuzda veya uzun süre kablolu bir kulaklıkta cildinizin havayla temasının kesilmesi dolayısıyla baş ağrısı veya o bölgede kızarma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Anladım cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Pandemi dönemine bağlayabiliriz bence. Yıllardır var olan teknolojiler. Üstelik bu tür sorunlara neden olsalar piyasaya çıkamaz. Kulaklık üretiyorsun alt tarafı, sattığın ülkede yasaklanıp toplatılması firma için değecek bir risk değil.

Anladım cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
Kulaklığınızı kimseyle paylaşmadığınız veya yüksek sesle uzun süreler dinlemediğiniz sürece bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bilindik markaların ürünlerini de kullanırsanız sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim.

Geri
Yukarı