İnceleme Samsung Galaxy Buds+ ile 1 yıl kullanım tecrübesi

Piano black modelini kullanıyorum. Tam 1 sene önce aldım. Elimde 2 tane şarj kutusu var, değiştirerek kullanıyorum arada. Şarj konusunda kutu genelde 3 (eski olan) gün civarı, kulaklıklar 1 hafta şarj olmadan gidebiliyor. Kutunun 5 gün (yeni olan) gittiği de oluyor, ne kadar kulaklığı kullanmanıza bağlı. iPhone 7 ile kullanıyorum. Sanırım telefonun Bluetooth versiyonu düşük kalıyor, belki daha çok şarj harcayabilir.

Müzik: On numara, cidden taktığım zaman orkestra var gibi çalıyor. Dışarıya çok az ses veriyor, EGO otobüsünde falan son seste dinlersem yanımdaki adam çok az duyar. Arkadamdaki duyacağını sanmıyorum. Apple Müzik ile AAC kalitesinde müzikler fevkalade çalıyor. Dolby Atmos çalışıyor fakat normale göre %10 az ses veriyor. Tercih meselesi. Basslar çok doygun değil ama eksik de değil.

Mikrofon: Rüzgarlı havalarda ses kaydı atmak mantıklı değil, tek kulaklığı çıkartıp elinizle ağzınız ve kulaklığı siper edip oksijen hücumunu engellerseniz tek kulaklık ile net ses veriyor. Sessiz ortamda yeterli.

Kutu: Kılcal çizik oluyor ama parlaklığını kaybetmedi. Ben biraz tembelim kabul ediyorum ama siz bu tür cihazların şarjını kırmızı yandığı zaman doldurun. Lityum İyon sanırım bunların bataryası. Bu günden sonra ben de dikkat edeceğim. Kırmızıda dolduruyoruz arkadaşlar. Bunun en iyi örneği normal kulaklıkların içindeki batarya sağlığını hiç kaybetmiyor.

Yazılım: Ortam sesi modu ile insan sesinin bir tık ötesinde sesleri duyabiliyorsunuz. Otobüstekilerin konuşması vs. Ama ortam sesi engelleme yok, müzik sesinden ödün verip Buds 2 alırsanız onu da kullanabilirsiniz fakat ben müzik için aldım ve o özellikten vazgeçtim. Dokunmatik tuşlar ile klasik fonksiyonlar ve özel ayarlama ile basılı tutunca bu ortam sesi özelliği açılıyor. Mesela otobüse binecekken müziği veya videoyu durdur, özelliği aç, kartı bas ve sorun yoksa devam et. Kulaklığı çıkartmanıza gerek kalmıyor.

Alış hikayesi: Turkcell Pasaj'dan aldım. 800 TL idi sanırım. Geldiğinde 1'i yırtık üstünde de yeni güvenlik bandı vardı. Sanırım birisi 15 gün içinde kullanmış bunu. Çizik falan yoktu ve şarj konnektörlerinin bakır kısmında çizik yoktu, devam ettim.

Genel olarak şu an sıfırını bulmanız imkansız. Bulursanız kura göre düzenlenmiş pahalı fiyat isteyebilirler. Müzik tutkunu iseniz bu tür cihazlara en az 2.000 bayılmanız gerekiyor. Ama merak etmeyin her gün metroda otobüste cebinizde konser taşıyorsunuz, aynı zamanda da Müslüm Gürses'in orkestrasını.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı