Samsung Galaxy C9 Pro uyumlu ROM önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Elimde Samsung Galaxy C9 Pro modeli var. Bunun işletim sistemi çok kötü, Android 8. aklıma geldi ROM yüklemek. Ama LineageOS forumunda C9 Pro'yu bulamadım. Buna nasıl Android güncel sürüm yükleyebiliriz? (10, 11, 12, 13)

Merhaba. Elimde Samsung Galaxy C9 Pro modeli var. Bunun işletim sistemi çok kötü, Android 8. aklıma geldi ROM yüklemek. Ama LineageOS forumunda C9 Pro'yu bulamadım. Buna nasıl Android güncel sürüm yükleyebiliriz? (10, 11, 12, 13)

Aynı telefon bende de var işletim sistemi gayet güzel çalışıyor görünüm olarak mı beğenmedin.
6 Gb ram ilk buna takıldı.

Hocam hiç mi cihazı incelemedin.

Samsung'dan anlamıyorum. Xiaomi ve Apple benim işim.

bulursan bende incelerim

Bunları buldum;

Hocam şöyle bir sıkıntı var ben zamanında çok ROM ve root işleriyle uğraşıyordum şimdi bu telefona gelince Bootloader kilidini açamadım ve root atacaktım uğraştım kilidi bozamadım yazılım attım sayaç 1 oldu diye bir kere artık s sağlık uygulaması çalışmadı kilidi açabilirsen gerisi çok kolay yapabilirseniz bende denerim.

Hocam şöyle bir sıkıntı var ben zamanında çok ROM ve root işleriyle uğraşıyordum şimdi bu telefona gelince Bootloader kilidini açamadım ve root atacaktım uğraştım kilidi bozamadım yazılım attım sayaç 1 oldu diye bir kere artık s sağlık uygulaması çalışmadı kilidi açabilirsen gerisi çok kolay yapabilirseniz bende denerim.

Şu an telefonun bataryası şişik. Tamirden sonra uğraşırım. Olursa hemen buraya yazarım.

Kilida açamamanızın sebebi android 8 hocam. Android 7.1.1 kurup oradan kilidi açabilirsiniz.

Son düzenleme:
merhabalar. ay olarak biraz eski konu ancak bende sm-c9000 kullanıyorum. şu anda hem 7.1.1 hemde 8.0.0 sorunsuz root yapabildim. aktif kullanıyorum. 7.1.1 supersu ile / 8.0.0 magisk ile yaptım. tabi kolay olmadı ama çok uğraştırdı. keşke bol bol custom romu ve android'i güncelleyebilsek. bende rootsuz kullanamayanlardanım. eğer isteyen olursa elimdeki dosyaları paylaşabilirim. ancak dediğim gibi sm-c9000 üzerinde test edebildim. 3 gündür rootlu sorunsuz çalışıyor.

Dipnot: eğer uyumsuz cfautoroot atarsanız veya vb. yanlış işlem yaparsanız şayet bootloop döngüsüne takılırsınız. şarj bitene kadar beklemeyin stok rom atacaksınız diye. 2dk boyunca ses kısma/home/power tuşlarına basılı tutun. otomatik download moduna düşüyor telefon. ben bir gece bekledim bu 2dk olayını yabancı bir forumda detaylıca okuduktan sonra öğrendim. aklınızda bulunsun diye paylaşayım dedim sizlerle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı