Samsung Galaxy Grand Prime Root'lu ROM atmak

Yourlastday

Hectopat
Daha fazla  
Samsung Galaxy Grand Prime Plus 8GB cihazını kullanıyorum, telefonun hafızası 8 GB olduğundan hafıza yetmiyor, Root atmayı denedim ancak bu cihazda Root atmak biraz sıkıntılı. Sizden istediğim Grand Prime Plus G532F cihazıma Root'lanmış ROM linkini atar mısınız? İngilizcem iyi olmadığından ben bulamadım. Buraya kadar okudugunuz için ve yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizcen iyi değilse Custom Rom işine bulaşma. Sonra Hotfix veya Patch yayınlandığında yine anlamayacaksın neyi çözer neye yarar. İlerde Kernel değiştirmen gerekir veya bir Bug bulursun telefon kullanılamaz hale de gelebilir.

Saf Android ROMlarında ve bazı birkaç ROMda hafıza kartını dahili olarak kurma seçeneği var. Ama direk o basamaktan başlamak yerine root atıp silemediğin uygulamaları ne işe yaradıklarını araştırarak, silindiğinde sıkıntı olmayacaklarından emin olduktan sonra silmeni, ROM, softbrick, hardbrick gibi şeyleri öğrenmeni öneririm. O yüzden nasıl root atacağını XDA'dan bulduğum konuyu tercüme ederek anlatıyorum.
-Önce root dosyasını, sonra Odin'i, daha sonra Samsung USB sürücüsünü indir.
-Ayarlar > Geliştirici Seçeneklerinden OEM kilidini aç.
-Samsung sürücülerini bilgisayarına yükle, Odin'i aç.
-Telefonunu bağla, herşeyi doğru yaptıysan üstteki kutucuklarda COM5, COM4 gibi bir isimle gözükmesi lazım.
-SuperSU-v2.79-SR3_rooted_boot_sm-g532f_AQD1.tar dosyasını RAR'dan çıkar.
-Odin'de AP kısmını aç ve o dosyayı seç.
-Start'a bas ve bekle. Bittiğinde done gibi birşey yazıyordu yanılmıyorsam.
-Ardından System App Remover uygulamasını indir, kullanmadığın uygulamaları internetten araştırıp sil. Ekran görüntüsü atarsan ben de yardımcı olabilirim.

Not: Root, custom ROM telefonunuzu garanti dışı bırakır. Oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.

Evet hocam, ben de aynı dosyayı buldum. Bir de onu deneyin. Birkaç Samsung telefonuma root attım ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım, ondan hemen cevap veremiyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı