Çözüldü Samsung Galaxy J7 2016 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Evet, 2016 yılından kalma J7 kullanıyorum. 1 defa batarya değişikliği yaptım. Batarya değişimi sonrası bir süreden sonra batarya tuhaflaşmaya başladı. Yavaş şarj olma, hızlı şarj gitme gibi durumlar oluyor bazen.

Bu yüzden kalibrasyon yaparsam düzeleceğini düşünüyorum.

Doğru şekilde telefon bataryası nasıl kalibre edilir?

Batarya 3300 mAh arkadaşlar. Li-ion tipi.
Kullandığım adaptör kendi orijinal adaptörü.

Evet, 2016 yılından kalma J7 kullanıyorum. 1 defa batarya değişikliği yaptım. Batarya değişimi sonrası bir süreden sonra batarya tuhaflaşmaya başladı. Yavaş şarj olma, hızlı şarj gitme gibi durumlar oluyor bazen.

Bu yüzden kalibrasyon yaparsam düzeleceğini düşünüyorum.

Doğru şekilde telefon bataryası nasıl kalibre edilir?

Batarya 3300 mAh arkadaşlar. Li-ion tipi.
Kullandığım adaptör kendi orijinal adaptörü.

1. Öncelikle Samsung telefonun arama ekranı açılır.
2. Ekranda *#0228# tuşlanır.
3. Kalibrasyon menüsünün en altında bulunan quick start butonuna basılır.
4. Bundan sonra ekran bir süreliğine kararır ve sonra geri gelir.
5. Yapılması gereken kilidi açmak ve şarj seviyesini kontrol etmektir. Şarj seviyesindeki artı veya eksi sabitleninceye kadar bu işleme devam etmek gerekir.

O zaman attığım linkte yer alan 1. metodu uygulaman yeterli olur. Ancak bilmeni isterim ki bu tür kalibrasyonlar eskide kaldı. Çok bir etkisi olmuyor. Pil değişimi yapmak daha mantıklı mümkünse.

Yine de yapman da yarar var tabii.

O zaman attığım linkte yer alan 1. metodu uygulaman yeterli olur. Ancak bilmeni isterim ki bu tür kalibrasyonlar eskide kaldı. Çok bir etkisi olmuyor. Pil değişimi yapmak daha mantıklı mümkünse.

Yine de yapman da yarar var tabii.
Ayrıca eklemek istediğim bir şey, Samsung cihazlarında çok fazla Bloatware olduğu için şarj süresi uzayabiliyor.

Ben Samsung cihazlarımda Bloatware uygulamaları kaldırdığımda şarj olma süresinde fark yarattığını fark etmiştim. Dilersen hazırladığım rehbere imzamdan ulaşabilirsin.

Şarjını tamamen bitir ve bittiğinden emin ol. Telefon kapandığında hiç açılamasın yüzde bir iki falan değil direkt sıfır olacak. Daha sonra şarja tak ve yüzde yüz olduğundan emin olana kadar şarjdan çıkartma ve telefonu açma. Yüzde yüz olduğundan yani tamamen dolduğundan emin olduğunda şarjdan çıkart ve telefonu aç. Kalibre olur.

Batarya orijinal mi, değilse nereden aldınız?

Xiaomi mi8 telefonumun bataryasını iki tur değiştirdim. Yeni bataryaları internetten sipariş etmiştim.

Ölü dediğim orijinal pili, yeni taktıklarımdan daha iyiydi..

Yeni konular

Geri
Yukarı