Samsung Galaxy J7 Prime 2 İncelemesi

Selamlar. 2 yıldır kullandığım J2 yetersiz kaldığından yeni bir telefon alma gereği doğdu. Tercihimi J7 Prime 2'den yana kullandım. Ürünü 2 aydır kullanıyorum. Size deneyimlerimi aktaracağım. J2 gibi bir telefondan, bu telefona geçince çok rahatladım. Temel teknik özelliklerle başlayayım.

• Yonga Seti: Samsung Exynos 7 Octa 7870
  • CPU: Octa-Core 1.6 GHz ARM Cortex-A53
  • Ekran boyutu/çözünürlüğü/tipi: 5.5 inç/1920x1080/PLS TFT
  • Bellek/depolama: 3GB/32GB
  • Batarya gücü: 3300 mAh
  • Kameraların çözünürlüğü: 13 MP/13 MP
  • Güncel yazılım: Android Oreo 8.0
Artı-eksi mantığıyla telefonu özetleyeyim.

Artıları:
  • Telefonun arayüzü çok hızlı. En ufak donma, kasma olmuyor.
  • Elime çok rahat oturuyor. (Eliniz küçükse tek el kullanımında sıkıntı yaşayabilirsiniz :D)
  • Kamerası normal bir kullanıcı için gayet yeterli.
  • Şarjı çok iyi. Yoğun kullanım olmazsa şarj 2-3 gün gider. Yoğun kullanırsanız 1 günü rahatlıkla çıkarır.
  • 32GB alan benim için fazlasıyla yeterli, sizleri bilemem. 256 GB'a kadar çıkarılabiliyor.
  • Tasarımı çok hoşuma gidiyor. Telefon ben buradayım diyor.
  • Yüz kilidi gayet stabil.
  • Ses kalitesi ve düzeyi gayet iyi.
  • 2 ay içinde cep hizasından 2-3 kere düştü, çizik bile yok. Malzeme kalitesi güzel.

Eksileri:
  • Parmak izi sensörü pek stabil değil. Sürekli ana ekran tuşunu silmeniz gerekiyor.
  • Ekranda ufak bir lekelenme olursa, telefon sapıtıyor. Kendi kendine uygulama vs. açıyor.
  • 1 saat boyunca ağır bir oyun oynarsam telefon ısınıyor. (PUBG vs.)
  • Oyun performansından çok bir şey beklemeyin. PUBG'yi düşük ayarlarda oynatabiliyor.
  • Hoparlör yan tarafta konumlandırıldığı için, telefonu yan tutarken işaret parmağınızla hoparlörü kapatabiliyorsunuz.
  • Ekranı amoled olabilirdi.

Genel olarak iyi bir telefon. Beklentilerimi karşıladı. Bu fiyat bandında daha iyi telefonlar da bulunabilir. Genel olarak Samsung'un tasarımını ve arayüzünü sevdiğim için Samsung tercih ettim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
20181118_013858.jpgIMG-20181118-WA0002.jpgIMG-20181118-WA0001.jpgIMG-20181118-WA0003.jpg
A

Son düzenleyen: Moderatör:
Kamerasi bence fiyatina göre yetersiz. Ben J7 Prime modeli kullanılmış biri olarak sırf kamera yüzünden değiştirmek zorunda kaldım.

J7 Prime ile arasindaki farklar ön kamera ve yazılım farki zaten J7 Prime modeline Oreo ile ayni arayüz geldi.

Samsung'un S5 modelinden beri arayüzündeki sorunları çözdü. Belki hala en hızlı arayüz değil ama göze hoş gelen ve kişiselleştirilme açısından en iyi arayüz diyebilirim.

Experience arayüzünün batarya optimizasyonu çok iyi bende de J7 PRO var aşırı yoğun kullanımda bile 1 günü çıkarıyor. J7 PRO WIFI ile 20 saate yakin video oynatabiliyor sahip olduğu batarya yüzünden.

J7 Prime 2 modeli normal kullanım için yeterli bir telefon, arka kamerasi J7 PRO ile ayni kamera sensörüne sahip olmasına rağmen kamera da geç odaklama olduğu için iyi bir deneyim sunmuyor, tabii J7 PRO ile ayni sensöre sahip ama J7 PRO modelinin diyaframi F 1.7 ve ciddi anlamda bu diyafram farkı fotoğraf kalitesine yansıyor J7 PRO gündüz çekimlerinde fiyatina göre çok başarılı.

Eksilerine gelirsek kapasitif tuş aydınlatması da yok J7 Prime öyleydi bu da öyle herhalde. Dediğin gibi parmak izi okuyucusu çok kötü benim J7 PRO modelinin de kötü. Samsung parmak izi konusunda diğer markalarin çok gerisinde, amiral gemisi modellerin sadece parmak izi okuyucusu güzel.

Ekrani da ayni fiyat aralığındaki IPS ekranlardan geri değil elbette ama bir Amoled değil tabii ki.

Cihazı ne kadara aldın? Arka kamerasi size memnun etti mi cidden?

Cihazı 1450 TL' ye aldım.

Dediğiniz gibi geç odaklama sorunu var. Azcık beklemek gerekiyor. Kameradan çok üst düzey bir şey beklemediğim için beni mutlu etti. Kaliteli ve net fotoğraflar çıkıyor. Malum J2'den geçtiğim için bu kamera benim için gayet yeterli. Bu arada sabitleyici yok telefonda. Fotoğraf çekerken telefonu sallarsanız, hiç iyi sonuçlar çıkmıyor.

Evet, kapasitif tuş aydınlatması yok.

Parmak izi sensörünü ben hala çözemedim. Kimi zaman stabil çalışıyor, kimi zaman sapıtıyor. Hiç iyi değil. Arkadaşımda J6 Plus var, nedense onun parmak izi sensörü çok stabil çalışıyor.

Bir diğer arkadaşımda da J7 Pro var, gerçekten iyi telefon. Ama telefonun yuvarlağımsı köşelerini pek sevmedim. :D Bir de şöyle bir sorunu var. Arkadaşımın ekranının yarısı morlaşmış. Servise götürmüş, 700 lira istemişler, ilginç.

Cihazı 1450 TL' ye aldım.

Dediğiniz gibi geç odaklama sorunu var. Azcık beklemek gerekiyor. Kameradan çok üst düzey bir şey beklemediğim için beni mutlu etti. Kaliteli ve net fotoğraflar çıkıyor. Malum J2'den geçtiğim için bu kamera benim için gayet yeterli. Bu arada sabitleyici yok telefonda. Fotoğraf çekerken telefonu sallarsanız, hiç iyi sonuçlar çıkmıyor.

Evet, kapasitif tuş aydınlatması yok.

Parmak izi sensörünü ben hala çözemedim. Kimi zaman stabil çalışıyor, kimi zaman sapıtıyor. Hiç iyi değil. Arkadaşımda J6 Plus var, nedense onun parmak izi sensörü çok stabil çalışıyor.

Bir diğer arkadaşımda da J7 Pro var, gerçekten iyi telefon. Ama telefonun yuvarlağımsı köşelerini pek sevmedim. :D Bir de şöyle bir sorunu var. Arkadaşımın ekranının yarısı morlaşmış. Servise götürmüş, 700 lira istemişler, ilginç.
1450tl ye a2 lite dururken neden bunu aldınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı