Samsung Galaxy J7 Prime Ekranda Dalgalanma Sorunu ve Yetkili Servis Saçmalığı

ErenTeke

Kilopat
Yer
İstanbul / Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Cihazla ilgili sorunum şöyle ki telefona biraz hızlı bastığınızda ekranda dalgalanmalar oluyor. Samsung yetkili servise götürdüğümde ise bana söyledikleri Samsung'un bunu arıza olarak görmediği ve garantiye yollasanız da aynı şekilde geri geleceğiydi.

Gerçekten arıza değil mi? Arıza olmayıp telefonun kendi özelliğiyse ayıplı mal sayılmaz mı?
Elimde cihaz için 24 ay geçerli garanti belgesi ve 12 ay geçerli çalınma veya kazaen zarara uğrama sigortası var. Bu durumda cihazdan memnun olmadığım için ne yapmalıyım ve nasıl iade edebilirim? Ayrıca cihazı (Samsung Galaxy J7 Prime (SM-G610F) 2 Mart Perşembe günü Vodafone bayisinden faturaya ek 24 ay taksitle aldım.

DOA kapsamında ürün değişimi veya para iadesini isteyebilirsiniz. Bunu servise gönderirken form üzerinden ve kutu içeriğine not olarak belirtin.

Servise götürüp iadesini istedim ancak belirttiğim sorunun yine cihaz özelliği olduğunu söylediler olumlu sonuç alabilir miyim bilmiyorum.

Servise götürüp iadesini istedim ancak belirttiğim sorunun yine cihaz özelliği olduğunu söylediler olumlu sonuç alabilir miyim bilmiyorum.
Dalgalanma derken neyi kast ediyorsunuz? Yazılımsal olarak mı dalgalanıyor yoksa LCD'de donanımsal bir şey mi oluşuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal. Sanki iç ekranla dış ekran arasında bir boşluk varmış gibi oluyor.
Dalgalanma olduğu sırada ekran görüntüsü alın eğer ki yazılımsal oluyorsa ekran görüntüsünde de gözükür, eğer ki gözükmez ise aynı şekilde dalgalanma olduğu sırada bir kamera ile ekranın fotoğrafını çekip yükleyin. Duruma göre size yol göstermeye çalışacağım.

Dalgalanma olduğu sırada ekran görüntüsü alın eğer ki yazılımsal oluyorsa ekran görüntüsünde de gözükür, eğer ki gözükmez ise aynı şekilde dalgalanma olduğu sırada bir kamera ile ekranın fotoğrafını çekip yükleyin. Duruma göre size yol göstermeye çalışacağım.

Sorun donanımsal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı