Samsung Galaxy J7 SM-J730GM/DS Android Sürümü düşürmek

stahli

Kilopat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Arkadaşımın Samsung Galaxy J7 SM-J730GM/DS telefonuna Odin aracılığıyla Android 9.0 (AP_J730GMUBU7CSH1) yazılımını yükledim. Telefon açıldı fakat dokunmatiği çalışmıyor. Biraz araştırdım ve bu telefonun ekranı daha önce orijinal olmayanı ile değiştirildiğinden dolayı; Android 7'nin üzerindeki bir versiyonda dokunmatiğinin çalışamayacağını öğrendim. Cihaza stok ROM olduğunu düşündüğüm Android 7(J730GMUBU5ARJ1) yazılımını yüklemeye çalıştığımda, aşağıdaki dökümdeki hatayı alıyorum.
Ekranda Kernel Rev. Check Fail Device:4 Binary: 2 hatasını verdi bu seferde.
Kod:
<ID:0/005> Odin engine v(ID:3.1303)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> Total Binary size: 0 M
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..
<ID:0/005> Get PIT for mapping..
<ID:0/005> Firmware update start..
<ID:0/005> NAND Write Start!!
<ID:0/005> SingleDownload.
<ID:0/005> ANDROID! =ò
<ID:0/005> RQT_CLOSE !!
<ID:0/005> RES OK !!
<ID:0/005> Remain Port ....  0
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
<ID:0/005> Odin engine v(ID:3.1303)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> Total Binary size: 3696 M
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Custom rom dışı yükleyemezsiniz. 8.0'A eğer u7 değilde u6 sürümünü yükleseydin düşürebilirdin. TWRP flashlayıp custom 7.0 rom yüklemen gerekecek.

Custom rom dışı yükleyemezsiniz. 8.0'A eğer u7 değilde u6 sürümünü yükleseydin düşürebilirdin. TWRP flashlayıp custom 7.0 rom yüklemen gerekecek.
Merhaba, yanıtınız için teşekkürler.
Cihaza dediğiniz gibi TWRP kurup; custom rom olan SuperStock yazılımını kurdum. Sorunum düzeldi.
Burada merak ettiğim bir şey var. U7 sürümü donanımsal bir limitleme değil mi? Yani bu cihaza u7 dışında bir rom yüklemem mümkünmüydü.

Hocam yüklediğiniz yazılım (AP_J730GMUB(U7)CSH1 bu parantez içindeki sürüm u sürümü bazı güncellemelerde bu u'nun yanındaki yazı yükselir mesela u8 olursa u7'ye düşüremezsiniz. Bu bazen u değil s olur değişebilir. Tamamen yazılımsal. Eğer donanımsal olsaydı custom rom'da yükleyemezdik zaten. Güncelleme yaparken uyarıyor u sürümü değişliyor geri düşürme yapamazsınız diye. Hayırlı olsun işi halletmişsiniz iyi kullanımlar.
EDIT: Hocam Pie kullanmak isterseniz şöyle bir dosya buldum Fake Amoled FIX orijinal pie yüklüyorsunuz odin ile sonra cihaz açılmadan düz stock recovery'e gidip factory reset yapıyorsunuz. Kapatıp twrp flashlayın ardından bu dosyayı flashladıktan sonra twrp'den wipe data (fabrika ayarlarına sıfırlayın) tekrar açın pie'de ekranınızı kullanabileceksiniz.

Hocam yüklediğiniz yazılım (AP_J730GMUB(U7)CSH1 bu parantez içindeki sürüm u sürümü bazı güncellemelerde bu u'nun yanındaki yazı yükselir mesela u8 olursa u7'ye düşüremezsiniz. Bu bazen u değil s olur değişebilir. Tamamen yazılımsal. Eğer donanımsal olsaydı custom rom'da yükleyemezdik zaten. Güncelleme yaparken uyarıyor u sürümü değişliyor geri düşürme yapamazsınız diye. Hayırlı olsun işi halletmişsiniz iyi kullanımlar.
EDIT: Hocam Pie kullanmak isterseniz şöyle bir dosya buldum Fake Amoled FIX orijinal pie yüklüyorsunuz odin ile sonra cihaz açılmadan düz stock recovery'e gidip factory reset yapıyorsunuz. Kapatıp twrp flashlayın ardından bu dosyayı flashladıktan sonra twrp'den wipe data (fabrika ayarlarına sıfırlayın) tekrar açın pie'de ekranınızı kullanabileceksiniz.
İlginiz için çok teşekkür ederim. Android Pie kullanmaktan şimdilik vazgeçtik, 7 ile devam ediyoruz. Daha sonra arkadaş telefonunu getirirse bu şekilde bir deneme yapabilirim.

Pie ile gerçekten telefom bambaşka oluyor. Arkadaşınız isterse kesinlikle deneyin. Telefona ayrı bir hava katıyor. Veya Ekran yaması yapılmış custom pie romlar var onu'da deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı