Samsung Galaxy M20 ekran kalkması

tigerwind

Hectopat
Daha fazla  
Samsung M20 marka telefon kullanıyorum. 2 ay önce falan telefon yere düştü ve yanlarından ışık süzmesi geçmeye başladı. Şimdi ise ekran ayrıldı diyebiliriz. Yani telefonu ekran üstüne bıraksam kaldırınca ekran düşecek. Değişim fiyatlarına bakıyorum ortalama 550 TL diyor. Açıkçası bir ekrana 550 TL'yi gömmek istemiyorum. İnternetten ekran yapıştırıcısı satın alıp kendim yapıştırsam nasıl olur bilen var mı? ya da böyle bir şey başınıza geldiyse gidip hemen değiştirmeli miyim bir sorun çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung M20 marka telefon kullanıyorum. 2 ay önce falan telefon yere düştü ve yanlarından ışık süzmesi geçmeye başladı. Şimdi ise ekran ayrıldı diyebiliriz. Yani telefonu ekran üstüne bıraksam kaldırınca ekran düşecek. Değişim fiyatlarına bakıyorum ortalama 550 TL diyor. Açıkçası bir ekrana 550 TL'yi gömmek istemiyorum. İnternetten ekran yapıştırıcısı satın alıp kendim yapıştırsam nasıl olur bilen var mı? Ya da böyle bir şey başınıza geldiyse gidip hemen değiştirmeli miyim bir sorun çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.

Batarya şişmiş olabilir veya ekran citalari kırılmış, hasar görmüş olabilir.

Batarya şişmiş olabilir veya ekran citalari kırılmış, hasar görmüş olabilir.
Telefonu şarjda kullanmak batarya şişiriyor diye duymuştum, öyleyse yüksek ihtimal batarya şişti. Peki servise gitmeden halledemez miyim veya servise gitsem ne kadara mâl olur biliyorsan söyler misin? Teşekkürler.

Telefonu şarjda kullanmak batarya şişiriyor diye duymuştum, öyleyse yüksek ihtimal batarya şişti. Peki servise gitmeden halledemez miyim veya servise gitsem ne kadara mâl olur biliyorsan söyler misin? Teşekkürler.
Hocam bu işler eğer bilginiz yok ise sıkıntılı, garantisi devam ediyor mu cihazın?

Servise gitmeden halledebilecegini çok sanmıyorum ama tanıdığın güvendiğin bir telefoncu teknik servis varsa ona yaptırabilirsin ama çok önermem garanti dışı kalıyor şimdi servise gitse ne kadara mâl olur onu ben tam bilemem ama Google'dan batarya fiyatına baktığımda 109,259 arası batarya fiyatları var eğer ekranda bir sıkıntı var ise ekran çıtaları 60, 72, 86 lira olarak gözüküyor orjinal midir onu bilmiyorum yani 200'ün üstünde bir masraf çıkar.

Emin değilim ama %99 etmiyordur. Standart 2 Yıl garantiydi ve 2 Yılı geçtim maalesef.
O zaman bildiğiniz ve güvenebileceğiniz bir tamircide yardımcı olabilir ancak ben hala teknik servis konusunda ısrarcıyım çünkü işini doğru yapan tamirci ülkede yok gibi bir şey... En azından verdiğiniz zaman bir kere verir ve sorununuz çözersiniz inşAllah.

Samsung M20 marka telefon kullanıyorum. 2 ay önce falan telefon yere düştü ve yanlarından ışık süzmesi geçmeye başladı. Şimdi ise ekran ayrıldı diyebiliriz. Yani telefonu ekran üstüne bıraksam kaldırınca ekran düşecek. Değişim fiyatlarına bakıyorum ortalama 550 TL diyor. Açıkçası bir ekrana 550 TL'yi gömmek istemiyorum. İnternetten ekran yapıştırıcısı satın alıp kendim yapıştırsam nasıl olur bilen var mı? ya da böyle bir şey başınıza geldiyse gidip hemen değiştirmeli miyim bir sorun çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.
En sonunda olacak olan oldu ve ekran yere düşüp ayrıldı.:) bu işlerden pek anlamam ama sadece ön cam düşmüştü ve şu ekran konnektörü mü nedir o zımbırtı biraz kopmuştu.Buna rağmen sadece onu ve ön camı değiştirmek yerine bütün ekran değişti ve toplam 700 Tl ödedim.Böyle bir durumla karşılaşan olursa diye söylüyorum,ortalama fiyatlar 550, 650 arasında. Ekran filmi kaplık falan derken 700 lük olduk bilginize :)

Geri
Yukarı