Samsung Galaxy M21 nasıldır?

Kardeşime almıştık eylülün son haftasında.
Giriş seviyesi bir cihaz. Ben ağırlığı; görünüşü, biçimi konusunda çok beğendim.
Kamerası iyi değil onu söyleyebilirim ve pil ömrü çok iyi.

M serisi ile A serisi neredeyse birebir aynı zaten. Sadece M serisi telefon almadan aklınızda bulunsun, bol özelliğe sahip bir telefon almak isterseniz A serisine bakın. M serisindeki yazılım One UI Core olduğu için en basit bir telefonda olması gereken özellikler bile yok.

Ne mesela? OneUI core kötü bir arayüz değil.

Ne mesela? OneUI core kötü bir arayüz değil.
Samsung Pass, Knox, Güvenli Klasör, ekran kaydetme, Samsung Pay ve hiçbir Good Lock yazılımını desteklememe gibi mesela. Ayrıca One UI Core kötü bir arayüz demedim. Neden daha az özellikli bir cihaz alsın durup dururken?

Hepinize selam arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi Samsung Galaxy M21 64 GB kullanan veya inceleyen birileri varsa tecrübelerini, fikirlerini öğrenmek istiyorum. Telefon bu günlerde indirime girmiş. Sözü uzatmaya gerek yok, bilgisi olan herkesi bekliyorum. Fiyat ₺2400 (Hepsiburada).
Aşırı bir fiyat farkı olmadıgı için bunu öneririm. Hem 128GB hem geri dönüşleri daha olumlu. Samsung Galaxy M31 SM-M315F Akıllı Telefon, 128 GB, Vişne Pembesi (Samsung Türkiye Garantili): Amazon.com.tr

Samsung Pass, Knox, Güvenli Klasör, ekran kaydetme, Samsung Pay ve hiçbir Good Lock yazılımını desteklememe gibi mesela. Ayrıca One UI Core kötü bir arayüz demedim. Neden daha az özellikli bir cihaz alsın durup dururken?

Samsung Pass kullanan var mı bilmiyorum ben kullanmıyorum çok daha iyileri varken (Bkz: Bitwarden)

Knox ise olmazsa olmaz bir şey değil. Günlük kullanım için çok elzem gelmiyor. Bu cihazlarda knox olmaması demek "Güvensiz" demek de değil ayrıca. Ama olması tabii ki güzel olur.

Samsung Pay, Türkiye'de kullanılmıyor.

Gelir mi, yıllardır gelecek geldi gelebilir derken kaldı. Türkiye'deki düzenlemeler engel oluyor.

Giriş seviyesi ve en fazla 3 yıl kullanılacak bir cihaz için OneUI Core kötü bir arayüz değil.

Secure folder için de bol miktarda Play Store'da güzel 3RD party uygulama var.

Bunları kullanan varsa zaten daha üstlere doğru gider A serisi ya da S serisi alır.

Örneğin ben Secure Folder'ı S7'imde 1 kere olsun bile kullanmadım. İhtiyaç meselesi...

Son düzenleme:
Arkadaşlar M serisinden vazgeçip A31 aldık. Samsung mağazasından aylık 303 lira ödemeyle 12 aylık anında kredi ile satın aldık. Benim aklım hâlâ daha yüksek bataryası ile M serisinde özellikle de M51'de kaldı ama sonuçta telefonu babam kullanacak ve internetten sipariş vermekle uğraşmak istemiyor yaşlılar. Verdikleri paranın karşılığını anında almak istiyorlar. A31'i de ilk bakışta sevdiğimi söyleyebilirim. Zaten pek bir farkı da yok aslında. Yine de M serisiyle ilgili bilgilendirme yapmak isteyen arkadaşlar olursa bu başlıkta konuşulmaya devam etmesini isterim.

Arkadaşlar M serisinden vazgeçip A31 aldık. Samsung mağazasından aylık 303 lira ödemeyle 12 aylık anında kredi ile satın aldık. Benim aklım hâlâ daha yüksek bataryası ile M serisinde özellikle de M51'de kaldı ama sonuçta telefonu babam kullanacak ve internetten sipariş vermekle uğraşmak istemiyor yaşlılar. Verdikleri paranın karşılığını anında almak istiyorlar. A31'i de ilk bakışta sevdiğimi söyleyebilirim. Zaten pek bir farkı da yok aslında. Yine de M serisiyle ilgili bilgilendirme yapmak isteyen arkadaşlar olursa bu başlıkta konuşulmaya devam etmesini isterim.
Hayırlı uğurlu olsun.

Kullanan var mı cihazı? Bende kullanıyorum ve şöyle sorum olacak. Samsung İnternet veya diğer tarayıcılarda diğer uygulamalara nazaran bir kasma takılma mevcut sizlerde de var mı?

Geri
Yukarı