Samsung Galaxy Note 10.1 (2013) Kulanıcı İncelemesi

• Konuyu başlatan The Witcher
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Samsung'un 2013 yılının ilk çeyreğinde tanıttığı ve fiyatı şuan makul bir hale gelmiş GALAXY Note 10.1 tabletini inceleyeceğim

Teknik Özellikler
1. Cihaz 1.4 Ghz'lik 4 çekirdeğe sahip olan Exynos 4412 işlemcisi içermektedir
2. Cihazda geçtiğimiz yılın favori GPU'su olan ve iyi bir oyun performansı sunan Mali 400 GPU bulunmaktadır.
3. Cihazın ekranı 1280*720 (720p) çözünürlüğündedir, ve 149 ppi piksel yoğunluğu değeri sunmaktadır.
4. Arkada 5, önde 1.9 megapixel olmak üzere iki adet kamerası vardır
5. Cihazda 2 GB RAM bulunmaktadır, ve piyasadaki ilk 2 GB RAM'e sahip tablet olma özelliğini taşımaktadır.
6. Tablet Android 4.0.4 sürümü ile gelmektedir, 4.1.2 sürüm güncelemesi mevcuttur.
jsZdU6R.jpg

Ekran

Tabletin ekranı 720p çözünürlüğündedir, ve 149 ppi piksel yoğunluğu değeri sunmaktadır. Bu bakımdan zamanında çıkan tabletlere göre daha geridedir. Ancak bu benim açımdan fazla bir sorun teşkil etmedi. Aksine iyi oldu diyebilirim :) . Çünkü düşük çözünürlük GPU'ya az yük bindirdiği için yeni çıkan The Amazing Spiderman 2 oyununu bile rahatlıkla oynayabiliyorum. Ancak bazen web sayfalarında fazla yakınlaştırdığınızda pikselleri saymanız mümkün :) .

0JuPgJ8.jpg

Bağlantı Özellikleri
1. Cihaz Bluetooth 4.0 desteklemektedir
2. Wifi a/b/g/n standartlarını desteklemektedir.
3. Cihaz USB 2.0 üzerinden bilgisayara bağlanmaktadır.

Cihaz Samsung GALAXY Tab ailesinde bulunan 42 pinlik yuvadan aksesuar vs. bağlanılmasına izin veriyor, bu da bazen sıkıntı çıkarabiliyor.

VQeZBxK.jpg

Depolama Kapasitesi

Benim elimde şuan 16 GB kapasiteli ürün var. Ancak 32 GB'lik versiyonunun olduğu söyleniyor(ben hiç rastlamadım). 16 GB'dan sadece 12 GB boş geliyor.

lM9BKmk.jpg

Pil

Cihazda 7.000 mA bir batarya bulunuyor. Bu oldukça iyi bir değer. İzlenimlerime göre günlük kullanımda -arada sırada oyun oynayıp, webde gezinme vs.- 2-3 günü rahat çıkarıyor.
Yani gayet tatmin edici.

Kamera
Önde 5, arkada 1.9 megapixel olmak üzere iki adet kamerası bulunuyor. Gün ışığında, fotoğrafı büyütmediğin sürece bir tablete göre ortalama fotoğraf kalitesi sunuyor diyebilirim.

ouZ8tLB.jpg

[arka kamera ile çekilmiş bir fotoğraf]

tjdZDAj.jpg

[ön kamera ile çekilmiş bir fotoğraf (her ne kadar bulanık olsa da)]

Video

Cihaz ön ve arka kamerası ile HD ( 720p) video kaydı yapabilmektedir. Video kalitesi o kadar da etkileyici olmadığını söylemek zorundayım.

Ek Olarak:

Aslında bu cihazı özel kılan şeyin teknik özellikleri olmadığını düşünüyorum. Cihazın asıl kozu "S-Pen" ve "S-Not".

MTFn11q.jpg

Firma bu ikilinin sözünü neredeyse tüm reklamlarda kullandı ( bu arada bende o etkileyici reklamlarından etkilenerek aldım) ve bu ikiliyi öyle yüceltti ki artık herkes onun çok iyi şeyler olduğunu sanıyordu. Aslında insanlar yanılmıyordu bu ikili çok güzeldi ancak bir sorun vardı. Tableti ilk aldığımda baktığım ilk şey
"S-Pen" oldu. Bu S-Pen'i 1-2 hafta kullandım ancak bu 2 haftadan sonra kullanmak aklımın ucundan geçmedi. Bu özelliklerin bana göre hiçbir pratikliği yoktu ve gereksiz şeylerdi. Ben ise aldığımdan beri neden ASUS Transformer Pad almadım diye kendimi yiyorum.

Fotoğraflar

FHdJbAw.jpg

n9qqjZx.jpg

rnisB80.jpg

Not:
Arkadaşlar bu benim ilk incelememdi. Hata yaptıysam affola. :)
Dipnot: Arkadaşlar kesinlikle alıntı değildir.

Fiyat
Cihazın şuanki fiyatı modeline göre değişiyor:
GT-N8000: Türkiye'de yok yurtdışından 1200 TL'ye aldım.
GT-N8005: 1000-1200 TL arası değişiyor.
GT-N8010: 800-1000 TL arası değişiyor.

İYİ FORUMLAR ... :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimleri foruma yükleseniz daha iyi olur. İncelemeyi beğendim fakat ekran görüntülerini direkt olarak tabletten alsaydınız daha iyi olurdu. Bu arada sormadan geçemeyeceğim neden Note3 değil veya neden Laptop değilde "Tablet" ?

Resimleri foruma yükleseniz daha iyi olur. İncelemeyi beğendim fakat ekran görüntülerini direkt olarak tabletten alsaydınız daha iyi olurdu. Bu arada sormadan geçemeyeceğim neden Note3 değil veya neden Laptop değilde "Tablet" ?
Resimleri foruma direkt olarak yükleyemedim hata veriyordu. Tableti geçen sene almıştım o zaman Note 3 yoktu, ve dizüstü bilgisayara sahibim. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı