Samsung Galaxy Note 4 Root

Raşit Sayı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim Galaxy Note 4'üm var ama en uygun Root'u bulamıyorum. Benim Baseband sürümüm N910CXXU1ANK5. Bana en yakın rootun Baseband sürümü KTU84P.N910CXXU1ANIF'i kurarsam ne olur?

Şimdiden teşekkürler.

SM-N910CQ

Son düzenleyen: Moderatör:
ya note 4 de root mu atılır ben attım pişmanım rootu kimseye pek önermem ortalama bi akıllı telefona sahipseniz hiç gerek yok roota telefonu zamanla ciddi şekilde yavaşlatır virus bulaşır yani telefon şişer eğer uygun telefon aldıysanız atılabilir

Merhabalar, işlemleri gerçekleştirecekseniz tüm sorumluluk size aittir. Ürününüz garanti dışı kalabilir veya hasar görebilir.

• Buradan CF-Auto-Root için gerekli dosyayı indiriyoruz. Bu dosyayı Odin programı aracılığıyla kullanacağız. Linkte verdiğim sürüm, telefonunuz ile uyumludur.
  • İndirdiğiniz CF-Auto-Root....zip uzantılı sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınızda bir yere çıkartın.
  • Eğer telefonunuz USB ile bilgisayarınıza bağlıysa, bağlantıyı sonlandırın.
  • Buradan Odin programının en son sürümünü bilgisayarınıza kurun.
  • Odin 3.10 sürümünü çalıştırın.
  • PDA butonuna tıklayın ve daha önce indirdiğimiz ''tar.md5'' uzantılı CF-Auto-Root dosyasını seçin.
  • Telefonunuzu Download moduna sokun. Bunun için Ses Kısma + Home tuşu + Güç Tuşu'na basılı tutarak telefonunuzu açın. Ekranda işleme devam edip etmek istemediğiniz sorulacak, devam edin.
  • USB kablo ile telefonu bilgisayarınıza bağlayın.
  • Odin telefonunuzun bağlandığını algılayacaktır. Odin arayüzünden Repartition'ın işaretli olmadığından emin olun.
  • Start butonuna basın.
  • Ardından Android'in yeniden başlamasını bekleyin.
  • Telefonunuz yeniden başladıktan sonra Root erişimini yöneteceğiniz SuperSU programını PlayStore'dan güncelleyin.
Hepsi bu kadar, artık Galaxy Note 4 telefonunuzda Root yetkisine sahipsiniz.

@Kaan Arslan Abi Peki UnRoot yaparsak garanti geri gelir mi? Triangle Away mi ne o daha yok.
Hayır, gelmez. Samsung cihazlarda sayaç vardır. Bu sayaç root attığında ayrı, custom ROM attığında ayrı şekilde sayar. Bu sayacı sıfırlamak mümkün ama oda çok karışık. KNOX geldikten sonra onu sıfırlamak imkansıza yaklaştı. Tavsiyem ROOT atma. Ayrıca AnroidOS KitKat ve sonrasında artık root atmanın da bir esprisi kalmadı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı