Çözüldü Samsung Galaxy Note 5 donma, kapanma ve açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AdanalıDesigner

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Selamlar,
Samsung Galaxy Note 5 marka telefonum var. Bu telefon açıldıktan en fazla 2 saat sonra ses takılıyor ve telefon donup kendiliğinden kapanıyor.
Daha sonra açmaya çalışınca Galaxy Note 5 yazısında saatlerce bazen günlerce takılı kalıyor. Telefon açılırkenki Samsung yazısı, şarj aletini taktıktan sonraki şimşek işareti dahil bütün işaretlerde takılı kalıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Bir çok kez formatlamama rağmen sorun düzelmedi. 2 teknik servise verdim fakat hiçbiri sorunu bulup yapamadılar. Telefon günlerdir açılmıyor. Açıldığı zaman en fazla kapanıp açılarak 5 saat götürüyor. Sonra 2 gün serüvene tekrardan devam.
Yardım edebilecek, sorunun nedenini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Teşekkürler.

Çözüm
Benim de bu sorunlarım mevcuttu. Sürekli ROM değiştiriyordum. TWRP'ye girerken donuyor. Şarja takınca donuyor açılınca donuyor, hiçbir işlem yapılmıyordu. Recovery Moduna alıp şarja takıyordum bazen açılıyordu. Stabil stock ROM bulup flashlayın. Son sürümü kullanmayın. Bir önceki sürümlü ROM'u kullanın. Eğer bootloader kilidin açıksa sıfırdan kurmanı tavsiye ediyorum. Bence işlemciden kaynaklı bir problem olarak görüyorum. ROM ile stabil çalışmıyorlar.
Benim de bu sorunlarım mevcuttu. Sürekli ROM değiştiriyordum. TWRP'ye girerken donuyor. Şarja takınca donuyor açılınca donuyor, hiçbir işlem yapılmıyordu. Recovery Moduna alıp şarja takıyordum bazen açılıyordu. Stabil stock ROM bulup flashlayın. Son sürümü kullanmayın. Bir önceki sürümlü ROM'u kullanın. Eğer bootloader kilidin açıksa sıfırdan kurmanı tavsiye ediyorum. Bence işlemciden kaynaklı bir problem olarak görüyorum. ROM ile stabil çalışmıyorlar.

Çözüm
Benim de bu sorunlarım mevcuttu. Sürekli ROM değiştiriyordum. TWRP'ye girerken donuyor. Şarja takınca donuyor açılınca donuyor, hiçbir işlem yapılmıyordu. Recovery moduna alıp şarja takıyordum bazen açılıyordu. Stabil stock ROM bulup flashlayın. Son sürümü kullanmayın. Bir önceki sürümlü ROM'u kullanın. Eğer Bootloader kilidin açıksa sıfırdan kurmanı tavsiye ediyorum. Bence işlemciden kaynaklı bir problem olarak görüyorum. ROM ile stabil çalışmıyorlar.

Cevap için teşekkür ederim değerlendireceğim. 😊
Cihaz yurt dışından mı alındı?

Buradan sıfır olarak almıştım seneler önce. Ama uzun süre kullanımdan olacağını sanmıyorum. Çünkü suya, yere düşürme vs. olmadı.

Geri
Yukarı