Samsung Galaxy Note 5 mi iPhone 6s mi ?

Ahmet Onat YURT

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Ben şu sıralar yeni bir telefon alma arifesimdeyim. Fakat biraz kararsızım denilebilir. Samsung'un yeni çıkan Note 5'i hem tasarım olarak hem de performans olarak gözüme girdi diyebilirim fakat aklımda soru işaretleri var. Bu birazda Samsung'a olan ön yargı galiba. Daha doğrusu arayüzüne :) Aklımdaki diğer seçenek ise Apple'ın 9 Eylül'de tanıtacağı Iphone 6s. O da bildiğimiz gibi klasik Iphone. Yani daha uzun ömürlü gibi. Benim önceliklerim ise çok fazla değil. Yani internette gezerim, oyun oynarım ve bazı notlar alırım. Bu öncelikler çerçevesinde bana uygun olan kasma, donma gibi şeyleri pek yaşatmayacak olan bir telefon istiyorum. Aldığımda en az bir 2-3 sene kullanmayı planlıyorum. Sizce arkadaşlar bana en uygun olan telefon hangisi ?
[Biliyorum biraz uzun oldu ama affedin :) ] Bu arada şuan kullandığı telefon Iphone 4. Pek memnun olduğum söylenemez :D Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Eğer tasarım/grafik işiyle uğraşıyorsan Note5 alabilirsin. Eğer uzun ömürlü bir telefon istiyorsan Iphone 6s alabilirsin. Uzun ömürlü derken güncelleme desteği ve uzun süreli kullanımdan bahsediyorum.

Benim için güncelleme o kadar önemli değil. Yani kadmadan donmadan en az 2 sene kullamabileyim yani telefonu. Bu arada cevabınız için teşekkür ederim :)

Ya bu birazda bütçe meselesi. Tabi ki daha ucuza benim işimi görebilecek telefonlar var. Fakat ben birazda kaliteli ve güzel tasarımlı bir telefon istediğim için ve bütçeminde elverdiğince bu kriterlerde telefonlara bakıyorum.

Hani almışken en iyisi olsun :) Birazda premium bir telefon istediğim için.

Bende S2 var ve yine 16GB'tan biraz daha düşük bir alana sahip. Yetiyor bana. 7 saatlik Dubstep maratonlarım dışında diğer müzikleri de SD karta atıyorum. SD Kart 1GB.

Fakat Note5 ve 6S de sd kart girişi yok. İkiside 4K video çekebilen cihazlar öyle bir tane 4K videoyla hafızayı doldurmak da istemem yani. Bu arada sizin s2 de herhangi bir donma veya kasma olayı yaşanıyor mu ??

Ve kaç yıllık telefon acaba ??

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı