Samsung Galaxy Note 8 nem uyarısı

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Note 8 model telefonumun sarj giriş kısmına parfüm, kolonya tarzı bir şey döküldü (nasıl olduğunu sorgulamayın 😄). Ardından telefonu su altına tutarak yıkadım. 1 saat boyunca beklememe rağmen nem uyarısı gitmedi. Bunun sonucunda acaba kolonya bir tabaka bıraktı ondan mı gitmiyor diye düşünerek bir daha yıkadım. Yine gitmeyince fön makinesi ile bile kurutmayı denedim ancak bu uyarı hala duruyor ve cihazımı şarj edemiyorum. Sensörde bir problem oluşmuş olabilir mi? Yoksa sabaha kadar beklemem mi gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm. Açıklamayı sizede yapıyım.

Telefonun şarj kısmında biriken tozlar suyu emerek daha geç düzelmesini sağlıyor. Bu tozları temizledikten sonra şarj girişini peçete veya pamuk ile kuruluyoruz. Her nekadar kurusada yaklaşık 1 saat bekledikten sonra telefonu yeniden başlatıyoruz ve sorun çözülüyor. Ha yok ben uğraşamam derseniz 3-4 saat birşey yapmadan beklerseniz yinede çözülecektir.

Yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı