Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra Ön İnceleme

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra Ön İnceleme
g7ajupzyjuk.jpg

Samsung yeni nesil, 8K video çekebilen Galaxy S20 ailesini düzenlediği Unpacked 2020 etkinliğinde duyurdu. Etkinliğe katıldık S20, S20 Plus ve S20 Ultra modellerini sizler için inceledik. Samsung’un yeni amiral gemisi ...

Devamı: Samsung Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra Ön İnceleme
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

16 GB RAM ile kasacak ilk telefon bu demek.

Telefonlar gayet güzel olmuş. S20 Ultra dikkat çekici, kamera konumlandırma alanı harbi büyük.

100X dijital ve 10X hibrit zoom gayet güzel özellikler. 8K video çekmesi de bir ilk.

120 HZ tazeleme, 240 HZ dokunma hızı tazelemesi de iyi.

25 Watt ve 45 Watt hızlı şarj desteği var, kablosuz şarj ile de 15 Watt hızlı şarj destekliyor.

S20 ve S20 Plus modellerinde S10 serisindeki 12 MP'lik sensörlere göre bu defa sensörler değişmiş görünüyor, S10 serisinde F1.5 ve 2.4 arasıda geçiş yapılabiliyordu artık böyle bir şey yok.

S20 Ultra çok ağır ve büyük bir telefon ayrıca.

RAM'de bonkör davranmış. S20 ve S20 Plus 8 GB ve 12 GB ile gelirken S20 Ultra 12 GB ve 16 GB seçeneklere sahip, 16 GB RAM kullanmasına şaşırdım. Buraya 12 GB 128 GB modelleri gelecek herhalde.

Batarya tarafında da bu defa eskiye göre daha iyi.

S9 modelinden beri Exynos tek çekirdekte Apple dışındaki diğer modelleri yeniyordu Exynos 990 ile umarım bu devam eder. Sızdırılan testlerde 990 gerideydi bu defa ne kadar gerçekçi bilemiyorum.

Geekbench 4 gayet iyiydi, GK5 ile saçmaladılar bana göre bu uygulama.

Bellek miktarları ilgimi çekti (benim bilgisayardan daha fazla), tasarımcıları Samsung çöpten toplamış sanırım ama kalan şeyleriyle telefon çok iyi.

Videoda bir detay atlanmış. Ekran 120 Hz kullanılmak istendiğinde ekran çözünürlüğü FHD+ çözünürlüğe düşüyor. 2K+ çözünürlük kullanmak istediğinizde mecburen 60 Hz kullanmak zorundasınız. Son kullanıcıya ulaşan cihazda belki düzeltirler fakat şu anlık durum bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı