Samsung Galaxy S21 5G alınır mı?

Tanıdık bir yerde sadece 2 hafta kullanılmış bir S21 FE buldum. 2. el olduğu için fiyatı uygundu (8750 TL) ve garantisi devam ediyor. Ayrıca yine tanıdık olduğu için güzellik yapıp yanında orijinal şarj seti veriyordu. Aldım ama sence iyi mi yaptım?
Hayırlı olsun. Zaten önceki mesajlarda da bahsedilenler dışında öyle aşırı fark yok iki cihaz arasında. Bataryasına alışırsan güzel telefon.

Bu da 5.5 saat veriyor 120Hz ekran yenileme hızı açıkken.

Bugün 120Hz ekran ve Wi-Fi açık bir şekilde neredeyse gün boyu kullandım. Kamerayı deneme amaçlı bol bol 4K 60 FPS videolar çektim. Performansını denemek için normalde oynamadığım yüksek grafikli oyunları da indirip oynadım vs. şarj harcayarak her şeyi yaptım ama pil %100'den %30'a geldi. Ekran parlaklığı da sonda olmasa da yüksekti. Daha önce üst düzey telefon kullanmadığım için bu batarya performansı iyi midir bilemiyorum ama elimdeki cihazın batarya performansı 5.5 saatten kesinlikle daha yüksek. Benim normal kullanımımda bir günü rahat çıkarır gibi.

Bugün 120Hz ekran ve Wi-Fi açık bir şekilde neredeyse gün boyu kullandım. Kamerayı deneme amaçlı bol bol 4K 60 FPS videolar çektim. Performansını denemek için normalde oynamadığım yüksek grafikli oyunları da indirip oynadım vs. şarj harcayarak her şeyi yaptım ama pil %100'den %30'a geldi. Ekran parlaklığı da sonda olmasa da yüksekti. Daha önce üst düzey telefon kullanmadığım için bu batarya performansı iyi midir bilemiyorum ama elimdeki cihazın batarya performansı 5.5 saatten kesinlikle daha yüksek. Benim normal kullanımımda bir günü rahat çıkarır gibi.
Oyun dozunu kaçırmadığınız sürece yeni nesil her cihaz tüm günü rahatça çıkarabilecek düzeyde batarya sunuyor.

Hocam ekran süreleri aslında kişiden kişiye de değişen bir durum fakat ben kendi kullanımımda hep mobil veri sadece sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı ile ortalama 3-4 saat ekran süresi alıyorum. Aynı kullanımı wifi ile yaptığımda 6 saati geçiyor. Şarj aleti olmadan dışarı çıkamıyorum. :D Ekran süreleri de biraz aldatıcı aslında zira ben en düşük parlaklıkta siyah arka planda ve güç tasarrufunda ekranı açık bıraksam ve telefonu uçak moduna alsam 8-10 saat ekran süresi alabilirim. Ondan sonra bu da 5.5 saat ekran süresi hatta daha iyisini verir diyebilirim yani. :D Eğer ilerleyen zaman içerisinde bataryasından memnun olmazsanız bataryayı iyileştiren birkaç yöntemler var ben şimdiden söyleyeyim belki işinize yarar. Galaxy max hz programı ile adaptif ekran tazeleme özelliği yapabilirsiniz. 5g yi kapatabilirsiniz. Bixby rutin programından 60 fps oynadığınız oyunlarda ekranı 60hz olarak ayarlayabilisiniz. ADB komutları ile gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Wipe cache partition ve repair apps işlemlerini yapabilirsiniz.

Hocam ekran süreleri aslında kişiden kişiye de değişen bir durum fakat ben kendi kullanımımda hep mobil veri sadece sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı ile ortalama 3-4 saat ekran süresi alıyorum. Aynı kullanımı Wi-Fi ile yaptığımda 6 saati geçiyor. Şarj aleti olmadan dışarı çıkamıyorum. :D Ekran süreleri de biraz aldatıcı aslında zira ben en düşük parlaklıkta siyah arka planda ve güç tasarrufunda ekranı açık bıraksam ve telefonu uçak moduna alsam 8-10 saat ekran süresi alabilirim. Ondan sonra bu da 5.5 saat ekran süresi hatta daha iyisini verir diyebilirim yani. :D Eğer ilerleyen zaman içerisinde bataryasından memnun olmazsanız bataryayı iyileştiren birkaç yöntemler var ben şimdiden söyleyeyim belki işinize yarar. Galaxy Max Hz programı ile adaptif ekran tazeleme özelliği yapabilirsiniz. 5G'yi kapatabilirsiniz. Bixby rutin programından 60 FPS oynadığınız oyunlarda ekranı 60Hz olarak ayarlayabilisiniz. ADB komutları ile gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Wipe cache Partition ve repair apps işlemlerini yapabilirsiniz.

Bugün yaklaşık yarım saat navigasyon kullanmam gerekti, ne demek istediğinizi çok iyi anladım. :D Gerçekten iyi telefon ama batarya hariç.

Bugün yaklaşık yarım saat navigasyon kullanmam gerekti, ne demek istediğinizi çok iyi anladım. :D Gerçekten iyi telefon ama batarya hariç.
Eğer google haritaları kullanıyorsanız bixby rutin programından google haritaları 60 hz ayarlayın. Ya da farklı program kullanıyorsanız onu 60 hz yaparsınız. Aynen telefon güzel fakat batarya maalesef kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı