Samsung Galaxy S21 FE 5G 240 Hz mi yoksa 120 Hz mi?

İphone 11 vs S21 FE

• Oy verenlerin toplamı
    20
Bütçe
12.000
S21 malzeme kalitesi ve 120Hz ekranı ile oyun performansı konusunda iPhone 11'den daha iyi bir tercih. Ancak bazı tırnak içinde fanboylar bu cihazı sorunsuz bulsa da S20, S21 ve S22 ailesinin ısınma ve batarya performansı ile alakalı sorunları var. Güncelleme desteğinin de bir iOS cihaz kadar uzun olmayacağını unutmamak lazım.
"Güncelleme desteğinin de bir iOS cihaz kadar uzun olmayacağını unutmamak lazım." tek problem benim için bu sonuçta, oyun falan oynayan bir insan değilim telefonda bugüne kadar 1-2 oyun oynamışımdır. o yüzden biraz alırken iyi düşünmek istiyorum, benim için önemli olan kullanım sürem. Sonuç olarak bu fiyatlarla her iki senede bir telefon alamayacağımı biliyorum.

S21 FE kullanıyorum tek eksisi bataryasının kötü olması ve Exynos işlemci olması ancak Exynos 2100 o kadarda kötü değil rakibi olan SD888'in biraz altında.
Hep keşke dediğim şeylerden olan telefonun ekranında adaptif yenileme hızı olsaydı daha iyi pil ömrü sunardı.
Kamera olarakta Exynos'un Snapdragon'a göre fotoğrafı işlemesi daha kötü olduğu için bazı çekimlerde iPhone 11'den kötü olabilir (Ekleme yapayım Snapdragon versiyonunun ana kamerasında Sony lens kullanılıyor ve bu cihazdaki "S5K2LD"den daha üstün). Ön kamerası da bu bütçede IMX616 kullanılması ilginç. Sabit odak olduğu için arkadaki kişileri bulanık çekiyor yani S21 ile aynı kamera kullanılsa n'olur?
Güncelleme desteği olarakta 4 yıl yazılım 5 yıl güvenlik.
O dediğiniz (Qualcomm Snapdragon 888) işlemciler zaten 16 bin TL fiyatlarla başlıyor Türkiye'de.
"Güncelleme desteği olarakta 4 yıl yazılım 5 yıl güvenlik." bu resmi ağızdan mı çıktı çünkü bunun hakkında baya araştırma yaptım ama sadece resmi olmayan sitelerde söylentiden ibaret olduğu kanısındayım."
Zamanında Samsung kullanan birisi olarak, ilişkim pek iyi değil, bir korkutmuyor gibi değil android tarafında her nedense 2 yıl sonra yavaşlama oluyor deniyor.

O dediğiniz (Qualcomm Snapdragon 888) işlemciler zaten 16 bin TL fiyatlarla başlıyor Türkiye'de.
"Güncelleme desteği olarakta 4 yıl yazılım 5 yıl güvenlik." bu resmi ağızdan mı çıktı çünkü bunun hakkında baya araştırma yaptım ama sadece resmi olmayan sitelerde söylentiden ibaret olduğu kanısındayım."
Zamanında Samsung kullanan birisi olarak, ilişkim pek iyi değil, bir korkutmuyor gibi değil android tarafında her nedense 2 yıl sonra yavaşlama oluyor deniyor.
Hayır Samsung'un bizi 3. sınıf ülke yerine koyup telefonların Exynos versiyonunu sunmasıyla alakalı. Onun dışında SD versiyonu yurt dışında 700 dolar zaten.
Güncelleme desteği ise dediğim gibi 4 yıl yazılım 5 yıl güvenlik.
SmartSelect_20220815-111151_Brave.jpg

Yavaşlama sorunu bence kalmadı gibi. Şu anki tepe model cep telefonları olabilecekleri en üst düzeye çıktılar. Her biri en az 5 yıl götürebilir.

Sırf ekranı 120 Hz diye Samsung S21 FE tercih edilmez. Zaten iOS akıcı farkı hissetmezsiniz iki cihaz da güzel.

Geçen arkadaşımın 6. nesil iPad'ini kullandım ancak arayüzde akıcılık göremedim? iPhone'da farklı mı?

Şu anda iPhone 11'e de baktım gene aynı animasyonlar?

Son düzenleme:
iPhone 11, Galaxy S21 FE'nin muadili değil bence. iPhone 12 veya iPhone 13 benzer fiyatlara deseniz Apple derim fakat Galaxy S21 FE, iPhone 11'dan daha tercih edilesi bir cihaz bence yeni ve güçlü olması sebebiyle. ( iPhone 11'in ekranı OLED'de değil bildiğim kadarıyla, IPS )

Her ne kadar ülkemizdeki Exynos modeli olmasa da bu sitenin inceleme detaycılığını seviyorum burada karşılaştırabilir, istediğiniz detaylara bakabilirsiniz. Ek olarak biraz daha yüksek fiyatlarda bu segmentte Vivo V23 5G'de var Çift Selfie kamerası ve Selfie Kamera flaşı gibi avantajları var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı