Samsung Galaxy S4 (GT-I9500) Xposed Yükleme

T3tracon

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Samsung Galaxy S4'e Sposed Framework'ün nasıl yüklendiğin bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Xposed modülleri artık neredeyse Android KitKat'ı desteklemiyor.
Eğer KitKat kullanmıyor ve Custom ROM kullanıyorsanız; TWRP üzerinden Magisk flashlayıp modüller sekmesinden Xposed kurabiliyorsunuz.
Fakat Xposed'i hiç mi hiç önermiyorum çünkü çok fazla pil harcıyor arkaplanda ve güvenliğinizi tehlikeye atabilir.

Pekala teşekkür ederim
Magisk' i nasıl kuracağımı anlatır mısınız? veya video da atabilirsiniz.
Ve telefonum da root bulunmaktadır, supersu.

5.1 lolipop

Xposed modülleri artık neredeyse Android KitKat'ı desteklemiyor.
Eğer KitKat kullanmıyor ve Custom ROM kullanıyorsanız; TWRP üzerinden Magisk flashlayıp modüller sekmesinden Xposed kurabiliyorsunuz.
Fakat Xposed'i hiç mi hiç önermiyorum çünkü çok fazla pil harcıyor arkaplanda ve güvenliğinizi tehlikeye atabilir.
Hocam ama xposede özgü bir sürü modül var. Gravity box, Kmod FWA gibi.

Evet, bende onun için başta xposed i sormuştum ama telefonumu riske atıcaksa magisk kullanmayı tercih ederim. Zaten benim tek istediğim sistemin renklerini değiştirmek.

Bu tür modüllerle ilgili bir sıkıntım yok.
Eski versiyonları da KitKat'da çalışıyordur, benim yazdığım şey tam açık değildi demek istediğim şey Xposed SafetyNet'i ihlal ettiği için Bankacılık uygulamaları vesaire Xposed ile kullanılamaz ve bu da Xposed'i açıkları olan güvensiz bir Uygulama/Modül haline getirir bana göre.
Pekala teşekkür ederim
Magisk' i nasıl kuracağımı anlatır mısınız? veya video da atabilirsiniz.
Ve telefonum da root bulunmaktadır, supersu.

5.1 lolipop
TWRP kurulmamış ise internet üzerinden nasıl kurulacağını bulabilirsiniz ve bu işleme başlamadan önce TWRP ile yedek almanızda fayda var.
Android sürümünüzün 4.2 veya daha üstü olması gerekiyor Magisk için (KitKat tam olarak tavsiye edilmiyor, Lollipop en azından olursa daha iyi olur).
Sonrasında "Link" ilgili linkten Downloads bölümünden Latest Stable'ı indiriyoruz.
İndirdikten sonra bu indirilen .zip dosyasını direkt hiçbir şey yapmadan TWRP üzerinden flashlıyoruz.
Yukarıdaki linkten Downloads bölümünden Magisk Manager isimli Apk dosyasını yüklüyoruz ve kuruyoruz.
Aşağıdaki görüntüde ki gibi eğer 3 tik alıyorsanız telefonunuz başarılı bir şekilde Magisk ile rootlanmıştır.
Magisk for any Android Smartphone[Android 5.0+]

Ayrıca telefonunuzda SuperSU olduğunu görmemiştim.
Magisk ile SuperSU çakışır ve kaldırdığınızda bile problemlerle karşılaşırsınız en iyisi baştan telefonunuza ROM atıp yukarıda yazılanları yapın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı