Samsung Galaxy S4 ısınma sorunu

1guest12345

Hectopat
Merhaba,

1 senelik Samsung Galaxy S4 I9500 (Android Kitkat 4.4) cihazım var. Cihaz hakkında bazı sorularım olacak deneyimli kişiler ilgilenirlerse sevinirim.
  1. Son 1 - 2 aydır telefonda ; internette " Burn - in " olarak adlandırılan sorun mevcut. Ekranın üst tarafında bulunan bildirin çubuğunun üzerindeki şarj simgesi, saat, wifi gibi simgelerin izleri kaldı ekranda. Beyazı tam beyaz değil sanki bej gibi sarımtırak gösteriyor.(Mesela : Android 4.4'te üst bildirim çubuğu siyah olduğu için, amoledlerde siyah renkli ledleri kapattığı için üst bildirim çubuğunun beyaz bir sayfada çubuk olmadığında daha beyaz sürekli aktif kullanılan yerler bej gibi). Bu sorun çok can sıkmakta nasıl düzeltebilirim ? ( BU : https:// www. youtube.com/watch?v=VN-KIlsxxOw işe yararmı ? )
  2. Telefonu aldığımdan beri format atmadım. Ve son zamanlarda telefon çabuk ısınmaya başladı. Format atsam rahatlar mı ?
  3. Telefona resmi olarak Android 5.0 Lollipop güncellemesi geldi fakat ben kurmadım. Herhangi bir sorunu var mı ? Kurmalı mıyım ? Çok RAM tüketiyor mu ? Cihazın performansını arttırır mı ?
  4. Eğer telefonu güncellersem telefon üzerinden güncelleyeceğim. Telefon üzerinden güncellemenin bir sıkıntısı olur mu ? Telefonu güncellemeden öncemi sonramı hard format atmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı