Samsung Galaxy S4, Lg G2, Htc one ve Google Nexus, ama Hangisi ?

Bilalayvaz

Hectopat
Öncelikle iyi akşamlar diliyorum. Forumlarda sorulara cevaplayan insanlar genellikle objektif yaklaşamıyorlar. Ve ister istemez yanlış bilgilerle kafamızı karıştırıyorlar. Bu yüzden sadece technopat ekibinden birinin yanıtlamasını rica ediyorum. Ali Güngör beye soruyorum aslında sorumu.

Telefon almak istiyorum. Biraz klişe bir sorum olacak. Bunu mu alsam bunu mu alsam tarzında. :) Ben Samsung Galaxy S4, Lg G2, Htc one ve Google Nexus arasında kaldım. Çeşitli karşılaştırmaları yaptım az önce üşenmedim technopat'ın 1.5 saatlik G2 videosunu izledim. Emeğine sağlık çok iyi olmuş.

Şimdi istediğim telefon öncelikle şık olmalı. Bu yüzden aklım HTC'ye kayıyor çok iyi bir görünümü var. Ama G2 ve HTC'nin SD kart desteği olmadığı için biraz beni soğuyor. G2'nin bataryası gerçekten güzel bu da bir artı ancak home ve yanındaki tuşlarının ekran dışında en altta olmaması gerçekten kötü.

Ben bir telefona 1.5 bin civarı bir para verecek isem havamı da atmam gerekir. O yüzden Samsung biraz daha iyi gibi geliyor. En azından herkes tanıyor samsung'u artık. Ama büyük fiyat düşüşlüğü ve samsung da çıkan sorunlarda soğutuyor. G2 biraz daha dandik gibi geliyor. Ne bileyim pek duyulmamış gibi. İçimden bi şey almamam gerektiğini söylüyor. Ama bütün kullanıcılarda G2'den yana. Yazılarımdan kafamın karışıklığını anlamışsınızdır zaten. Sizce hangisi alınmalı. Hep fikir değiştiriyorum. Bir HTC bir samsung diyorum sonra G2 kafamı karıştırıyor. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG G2'nin 32 GB olan modelini alabilirsin. Eğer tek amacın hava atmak olacaksa, Lumia 1020 al 41 MP kamerası ile çok rahat hava atarsın. :) Şaka bir yana LG G2 tasarım olarak ve performans olarak 2 telefondan da üstün. Tuşların yerine nasılsa alışırsın. LG G2 farklı olabilirsin. Samsung herkeste var. Ayrıca Nexus 5'i de düşünebilirsin. Özellik olarak o da güzel telefon ve güncellemeleri herkesten önce alırsın.

İyi akşamlar, bu konuyu mobil aygıtlar bölümüne açsaydınız size daha iyi yardımcı olurlardı.
Konuya gelecek olursak Htc One çok güzel bir telefon gerek ses kalitesi ve ekranı olsun gayet tatminkar ancak donanım olarak(işlemci, ram vs ) diğer rakiplerine göre pahalı ve geride kalıyor bunun nedeni ise metal olması, malzeme ve işçiliğinin pahalı olmasıdır.

Lg G2 ise aralarında en güçlüsü dış görünüşü pek güzel olmasada performansı ve fiyatının iyi olmasından dolayı çok tutuldu.

Galaxy S4 bana göre hiç güzel bir telefon değil tabi bu benim şahsi görüşüm o kadar para verdikten sonra neredeyse s3 le aynı görünüme sahip bir telefon alıyorsunuz ve çok kişide var.(Hiç havalı değil :cool:)

Google Nexus hakkımda pek bir bilgim yok ama önemli bir özelliği çıkan güncellemeleri ilk almasıdır.

Sonuç olarak hepsi çok hızlı telefonlar performans farkını şu an sadece Beenchmark testlerinde görürsün yoksa hepsi çok akıcı ve bütün oyunları rahatça oynatabilen telefonlar.Eğer çok havalı olsun elimde şekil dursun diyorsan Htc One almalısın ama ben şu an bütün oyunları ve yeni çıkacak oyunları da en iyi şekil de en uzun süre oynamak istiyorum dersen Lg G2 almalısın.

Teşekkürler beyler. Dediğin gibi konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Kusura bakmayın. Daha önce işim hiç bir foruma düşmemişti. Bu yüzden ne yapılcağını pek bilmiyorum. Önüme gelen ilk yere yazdım. Bu kadar çabuk yazıp böylesine iyi aydınlatabilindğini bilmiyordum. Teşekkürler :) Bir sorum daha var. Görünüş olarak çok iyi olan ve çok iyi bir hıssıyat veren htc one, donanım olarak rakiplerinden çok mu geride ? Yani bi Lg g2 ile yarışabilcek pozisyonda mı ?

Nexus 5 almanı öneririm. Technopat telefonu incelemediği için Teknoseyir incelemesine bakabilirsin ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sana söyle diyim:

G2 Benchmark:25702
S4 12726
NEXUS 5 :21658
ONE : 12 417

Nexus5 al derim. Benchmark'ta G2 daha fazla ama Nexus5 saf android firmaların bu konuda benchmark larda nasıl hile koyuyorlar. Ama nexus 5 saf. One S4 kafa kafaya çok fazla bir fark yok. Aonuçta Nexus5 İle G2 arasında kalabilirsin ama ikiside son derece iyi G2 yi de Alabilirsin .:)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı