Samsung Galaxy S6'nın kamerası safir cam mı ?

Lawyer23

Kilopat
Daha fazla  
Günümüz telefonları bir yandan incelik yarışına tutuşurken bir yandanda kamera performansını üst seviyeye taşımaya çalışıyor. Bunun sonucu olarak ise ince telefonlarda kamera çıkıntısı artık alışılmış bir durum olarak göze çarpıyor. Burada ise sorun şu uzun yıllar kullanımda kamera camına çizilme gibi yıpranmalar olacak mı ? Apple iPhone 6 kamerası bizi şaşırtarak dışarı çıkık bir durumda fakat Apple önlemini kameraya safir cam koyarak almış gibi görünüyor. Ancak almayı düşündüğüm s6 veya Note 4 cihazlarının kamerası safir ya da gorilla glass mı bir bilgiye ulaşamadım. S6'nın arka camı Gorilla Glass 4 ancak bu kamera camı için geçerli mi bilinmiyor. Bu konuda başta halihazırda Note 3 ve iPhone 6 kulanan @Ali Güngör ve @Recep Baltaş beylerin düşüncelerini ve s6 ve i6 ikileminde ki görüşlerini de öğrenmek isterim.

Kendi sitesinde böyle bir bilgi yok. Reklamlarda da böyle bir özellikten bahsedilmedi.

Eğer dediğiniz gibi kamera camları GG4 ise gerçekten harika bu konuda @Ali Güngör ve @Recep Baltaş beylerin düşüncelerini hem bu konuda hem de i6 , s6 ikileminde ki tercihlerini merak ediyorum. Halihazırda Recep beyin i6 kullandığını biliyorum ancak iosu sonradan deneyimleyen biri olarak şuan ki bakış açısı benim için oldukça önemli.

Anlatamadım sanırım. Kamera camlarıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. Sadece ön ekran ile arka kasa camı GG4. Ön ekran GG4 olunca doğal olarak ön kamera da GG4 oluyor ama arka kamera hakkında bir bilgi yok. Ancak kolay çizilen bir şey koymayacakları kesin. Zaten Samsung'un ondan önce, daha büyük olan arayüz sorunu var, bence siz buna yoğunlaşın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı