Samsung Galaxy S7 batarya değişimi mantıklı mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Şarj konusunda problem yaşıyorum. Orijinal batarya sizce çözüm olur mu? Yoksa hızlı şarj destekli bir powerbank almak mı daha mantıklı olur? 2 yıllık bir batarya var ve sağlığı şu an %86.

Batarya değişimi mantıklı.
Hocam taş çatlasa 1-1.5 saat artacak ekran sürem. Powerbank almak hem günün büyük kısmında yardımcı olacak bana hem de batarya masrafından kurtulmuş olacağım. Çünkü 3-4 saat potansiyel ekran süresi de yetersiz benim için. Powerbank iki sorunu çözüyor gibi ama emin olamadım henüz.
Batarya sağlığına nereden bakıyoruz?
Phone INFO adlı uygulama ile ''Kişisel sekmesinde'', ''Kullanım Geçmişi'' yazısına 3-4 kez ard arda tıklayınca göreceksiniz.

Hocam taş çatlasa 1-1.5 saat artacak ekran sürem. Powerbank almak hem günün büyük kısmında yardımcı olacak bana hem de batarya masrafından kurtulmuş olacağım. Çünkü 3-4 saat potansiyel ekran süresi de yetersiz benim için. Powerbank iki sorunu çözüyor gibi ama emin olamadım henüz.

Phone ınfo adlı uygulama ile "kişisel sekmesinde", "kullanım geçmişi" yazısına 3-4 kez art arda tıklayınca göreceksiniz.

Teşekkürler.

Orjinal diye satılanlarda sahte olabiliyor. Bu nedenle batarya değişimi yapıp hala sıkıntı yaşayan olabiliyor. Ek olarak günümüz için maalesef o batarya güçleri çok yetersiz.

Yetkili servis dışında orijinal batarya bulmak şahsi fikrim imkansız. Deji gibi en azından garantisi olan bataryalar tercih edilebilir. Eğer ki batarya performansınız çok düştüyse ki program üzerinden gördüğünüz yüzde cinsinden değer sağlıklı bir sonuç değildir, cihazı sis daha sık şarj etmek zorunda kalacaksınız bu da bataryada şişmeye sebep olabilir. Şahsi görüşüm cihazdan da memnunsanız batarya değiştirmek en mantıklısı.

Batarya değişimi mantıklı tabii ki ama aldığınız yere özen göstersin güzel bir yer olsun batarya da orjşanl zaten bulunmaz ama en azından önerilen bir marka olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı