Samsung Galaxy S8 çok yavaşladı

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. Samsung Galaxy S8 kullanıcısıyım. Lakin bu telefon hala benim için yeterli düzeyde donanıma sahip en azından şu an için. Fakat, Android sürekli bu telefonu kutusundan ilk çıkardığım 2017 tarihinden, 2020 yılına kadar çok fazla güncelleme ala ala, iyice yavaşladı. Lakin 10 şubat'tan beri bilgisayarsızım çünkü arızayı hala gideremediler. Şu an Samsung Galaxy S8 için sunulan en güncel Android sürümünü kullanıyorum. Roblox gibi veya basit grafikli oyunlar bile, telefonun işlemcisinin 70 derece gibi anormal sıcaklıklara çıkmasına sebep oluyor ve sonucunda, oyun 10 FPS'lere düşüyor ve bu da oynanılabilir bir FPS değeri değil. Ayrıca elimi çok terletiyor, hatta yakıyor ve hiç istikrarlı değil. Telefona format atmadan, bu sorunu kökten çözmenin bir yolu yok mu?

Not: Telefon Facebook veya Messenger gibi uygulamalarda bile kasıyor. Hiç Samsung Galaxy S8 gibi hissettirmiyor.

Telefonumun Android sürüm bilgileri (detaylı):

Screenshot_20200504-221725_Settings.jpg

Screenshot_20200504-221730_Settings.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gidip temizinden bi' format at, en sağlıklısı bu. Hem 3 yıl boyunca sürekli güncelleme almış, formaf atarsan üzerinde ki yük te kalkar.
Bilgisayar gelince format atarım belki ama, kazara IMEI numarasıda silinir diye korkuyorum. Eskiden Samsung Galaxy S3 kullanıyordum. O telefona sıfır format atmıştım ODIN kullanarak. Ancak, format sonrası telefon IMEI numarasını kaybetti ve hat taksam bile, telefon özelliğini tamamen kaybetti. Hiçbir şekilde hat çalışamadı daha telefonda... Aynısı Samsung Galaxy S8'in başına gelir diye pek ellemek istemedim...

Bilgisayar gelince format atarım belki ama, kazara IMEI numarasıda silinir diye korkuyorum. Eskiden Samsung Galaxy S3 kullanıyordum. O telefona sıfır format atmıştım ODIN kullanarak. Ancak, format sonrası telefon IMEI numarasını kaybetti ve hat taksam bile, telefon özelliğini tamamen kaybetti. Hiçbir şekilde hat çalışamadı daha telefonda... Aynısı Samsung Galaxy S8'in başına gelir diye pek ellemek istemedim...
O işlere pek hakim değilim. Sadece formatın en sağlıklı yol olduğunu düşünüyorum. Eğer varsa böyle IMEI silinmesi gibi olaylar, uzman bi' kişinin formatı yapması daha iyi olur.

Bilgisayar gelince format atarım belki ama, kazara IMEI numarasıda silinir diye korkuyorum
Kaçak cihaz değilse format atmakla IMEI gitmez. Her kaçak cihazda da formatla da IMEI gitmiyor. Hard reset ya da ayarlardan format at gitsin. Büyük ihtimal düzelir, düzelmezse tekrardan stock yazılımını kur.

Geri
Yukarı