Samsung Galaxy S8 Orjinal şarj kablosu satılıyor mu?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Samsung Galaxy S8 için orijinal şarj kablosu satılıyor mu? Adaptörsüz olmalı. Zaten orijinal Samsung Galaxy S8 adaptörüm mevcut ve sorunsuzca çalışmakta. Bana orijinal şarj kablosu gerekli. Bildiğim kadarıyla çakma şarj kabloları, hızlı şarj özelliğini desteklemiyor ve telefon soketinde zaman içinde hasarlara sebep olabiliyorlar. Doğru mudur? 60-70 TL'ye "orijinal" adı altında satılan Samsung Galaxy S8 şarj kablosu gördüm N11 gibi sitelerde ama onların gerçekten orijinal olup, olmadığından emin değilim ve babam resmen kendi paramı bana ödettirmiyor. "60 TL'ye kablo mu alacaksın? deli misin sen? " Deyip kızdı ve kendi paramı ödettirmiyor bana. Şu anda toplam 650 TL param var cüzdanımda ve ödettirmiyor. Telefonumun şu an şarj soketi ağır hasarlı ve şarj soketinin ve alt mikrofonun bulunduğu kart, değiştirilecek. Hemen yakınımızdaki özel telefon servisine götüreceğiz ve 200 TL ile şarj soketinin bulunduğu kart, orijinal ve sıfır olarak değişecek ancak bunun yanına orijinal şarj kablosu şart bence. Babam illa ki ucuz almakta kararlı ama bu telefona hem zarar verebilir hem de yavaş şarj edebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefona zararı olacağını sanmıyorum voltaj ve akım kontrolu için gerekli chipler var olağanüstü durumda şarjı kesiyor ama ciddi derecede yavaş şarj ediyor sahte kablolar. S7E için zamanında bende aradım ancak güvenilir kutulu satan yer bulamadığım için 140 liraya hem adaptör hem şarj kablosu aldım. Kutulu ve Samsung Garantili geldi. Tek kablo bulman zor olabilir.

Şarj kablosu illa ki Samsung'un olsun, orjinal olsun istiyorum. Başka marka şarj kablosu takınca hem rahat edemem hemde yakıştıramam... Samsung fanboyu olduğum için başka marka şarj kablosu cidden gözüme batar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı