Samsung Galaxy Tab A7 İncelemesi

Bugün bana ilçenin dağıttı tableti aldım. Nasıl aldım derseniz bu ilçede ayrım yok, bütün öğrencilere tablet verdiler. İlkokul dışında bütün kategorilere verdiler, üniversite de dahil yani ilçenin nüfusu 45 bin, 10 bin tablet dağıtıldı. Tableti aldığımda ilk olarak Zoom ve EBA yükledim ve derse girdim yani yeni olduğundan herhalde yarım saat derste yüzde 1 gitti, daha oyun indirmedim indirmeyi de düşünmedim. Şarj olarak yanında verilen şarj ile 4 saat 30 dakikada şarj oluyor. Eğer hızlı şarj alırsanız ekstradan 0'dan 100'e 2 saat 20 dakikada oluyor. Şarjı daha 95. Bitince kaç saat gittiğini yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın ilk defa açtım eksiklerim varsa affola.
Estağfurullah, demek istediğim yazdığınızın inceleme olarak adlandırılması için çok daha fazla şey içermesi gerektiği.

Tabletin size geliş hikayesini ve kısa bir süreliğine batarya değerlendirmesini paylaşmışsınız sadece.

Günlük kullanım, oyun performansı, pil, kamera, ses performansı gibi özelliklere değinirseniz tableti almak isteyen kişilerin aklında bir fikir oluşur; daha iyi bir inceleme olur.

İki buçuk aydır kullanıyorum. 32 Gb Depolama 3 Gb ram olan sm t500 modeli. Fiyatına göre gayet. Oyunlar akıcı pek oynamasam da. Ekrandan ekrana çalışıyorum genelde yani Samsung ekosistemindeki cihazlardaki ekosistem uygulamalarından birinde başladığım işi bir diğer cihazdan devam ettiriyorum. Ekranın büyük olmasının getirdiği en iyi özellik kesinlikle dolby atmos ile birlikte videoların ve hikayelerin olduğu oyunlardaki deneyim. Bunun dışında klavye ve mouse bağlayıp mobil bir bilgisayara çevirmeniz size çok fazla getiri sağlayabilir. Ben bu şekilde kullanıyorum. Günde birkaç a4 yazı yazıyor olduğumdan ötürü genellikle bilgisayar vs ile uğraşmamak için aldım. Bluetooth bağlantısı gayet iyi ve hoparlörleri ise ses kalitesi olarak ortalamadan bir tık daha iyi ancak kesinlikle yeterince yüksek bir ses veriyor. Bunun dışında kesinlikle bir kılıf almanız gerek. Şu anki satış fiyatını bilmesem de birkaç ay öncesinde tam manasıyla kendi olması gereken fiyatından aldım bence. 1550 TL'ye aldım. Yaklaşık üç aydır canını çıkarıyorum. Dayanıyor ancak çok ince ve çok büyük bir tablet olması dolayısı ile kesinlikle dikkatli kullanmalı çünkü kapağı alaşım olsa da yine de çok yumuşak. Tırnağımı taktığım bir yer vardı. Hafiften açıldı kenarı ancak ben berbat bir kullanıcıyım ve cihazların canına okurum genelde. Yani dikkatli biri iseniz size gider ancak benim gibi senede telefon değiştiren biriyseniz sizin için dikkatli olmayı tavsiye ederim.

Benim el ebadıma göre (22 cm) orantısız büyük olmadığından ötürü kullanımı rahat. Şarjı da iyi gidiyor. Kullanıma göre değişir ancak kesinlikle o kadar da hızlı bitmiyor. Saatlerce video izleyebilirsiniz ya da belli başlı programları kullanabilirsiniz. Bir oyunda ne kadar gider süresi bilmiyorum ancak üç saatten fazla mc oynanmasının ardından full bataryada %50'den fazla şarj vardı. Tek hatırladığım uzun oyun deneyimi bu ki kendim de oynamadım zaten.

Gelelim teknik özelliklere,

3 Gb Ram
32 Gb depolama
Dörtlü hoparlör sistemi
7040 mAh batarya
10.4 inç ekran
6m renk derinliği ( çok film izleyenler için önemli bir faktör bu)

Eğer bütçeniz buna yetiyorsa alabilirsiniz ancak daha iyi modeller oyun için tavsiyemdir çünkü ram ile depolama yetersiz gelebilir. Yok, ben oyun oynamam diyorsanız not almak vs gibi işler için gayet keyifli bir kullanım sundu bana.

Bir alternatif arıyorsanız ben bunu alırken lenovo m10 modeline de bakmıştım. Ona da bakabilirsiniz.

Gelelim eksiklere

1) Çok narin, cidden çok narin. Bir kez düşürsem dağılacak gibi.
2) 3 gb ram olması. Benim için sorun olmaz ancak muadilleri 4 gb ram kullanıyor genel olarak ve bu oyun için bir eksik.
3) Ekran kenarındaki boşluk ile kenar kalınlıkları. Yani şöyle anlatayım, eğer videolarına bakarsanız ekran kenarında ufak bir siyah ekran çerçevesi görürsünüz. Görüntüyü bozuyor.
3) Tabletin ses tuşları ile on off tuşunun konumu. Üstte on off tuşu var, altta ise ses tuşları ve bu tuşların hassasiyeti zaman zaman sorun yaratabiliyor. Ses kısayım derken bir anda sesi hepten kısmak gibi ve tuş sesi de çok yüksek yani tuş tıkırtısı fazla.
4) Allah aşkına doğru düzgün bir ui veya google yaması gelmeli tablete. Google arama çubuğundan doğrudan siteye geçerken ve bazen de chrome kullanırken uygulamadan atıyor. Samsung, Google sorumlu diyor. Google ise Samsung. Kısaca birbirini gösteren spiderman.
5) Kapak alaşım olsa da hor kullanan biriyseniz o tablet biraz zor dayanabilir çünkü alaşım olsa da kapak olması beklenenden daha yumuşak ve aşınıma müsait.

Başka da şikayetim yok. Hatalarım varsa affola. İlk inceleme yazım. Sorularınız olursa sorabilirsiniz. Aktif kullanıcısıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı