Çözüm Samsung Galaxy Watch akıllı saatler ile Xiaomi Redmi Telefonların Bağlanamıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmed.tasdemir

Femtopat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır Samsung Galaxy watch 4 saatimi, Xiaomi Redmi Note 11 Pro saatimle eşleştirmeye çalışıyorum. Watch4 ve Watch5 model saate sahip Bir çok Redmi kullanıcısının bu sorunu yaşadığını gördüm. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek mi dersiniz, saate yeni yazılım yüklemek mi dersiniz her şeyi denedim olmadı. Türkçe forumlarda yazan her şeyi denedim ancak olmadı. Sonrasında sağolsun yabancı bir forum işimi çözdü. Ben de sizlerle nasıl çözdüğünü paylaşmak istedim. Yaptığım yöntemi adım adım yaparsanız sizler için de çözüm olacağını düşünüyorum.

1- Öncelikle saati fabrika ayarlarına döndürüp hoş geldiniz yazısına getiriyoruz ve saatle işimiz bitiyor.

2- Telefonunuza kurduğunuz Samsung wearable, watch plugin, watch4 veya watch5 plugin, Samsung health, google wear vb. Saat ile alâkalı tüm uygulamaları kaldırın ve telefonu yeniden başlatın.

3- Samsung Gear(Wearable) APK yazarak Google'dan son sürümü indirin ve yükleyin (Ancak yüklemeden sonra uygulamayı açmayın).

4- Samsung Watch4 veya Samsung Watch5 (hangi saati kullanıyorsanız) Plugin APK yazarak Google'dan son sürümü indirin ve yükleyin.(yüklemeden sonra uygulamayı açmayın).

5- Samsung Health uygulamasını Play Store'dan indirim ve yükleyin (yüklemeden sonra uygulamayı açmayın)

6- Wear Os ÇİNCE APK(Çince olmak zorunda) yazarak Google'dan indirin ve yükleyin (yüklemeden sonra uygulamayı açmayın)

7- Samsung Health uygulamasını açın ve Samsung hesabına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sag üstte bulunan üç noktaya tıklayarak ayarlar menüsünü açın. Aksesuarlar menüsünü açın. Eşleştirmek için saatinizi seçin. Kurulumu buna göre takip edin ve istediği tüm izinleri kabul edin. İşlem başarılı olup saatinize bağlarsa ne âlâ, eğer bağlamaz ve sizi Samsung Wearable uygulamasına yönlendirirse kurulumu yapmaya devam edin. Yine aynı sorun ile karşılaştığınızda telefonu ve saatinizi(sağ üst tuşa basılı tuttuğunuzda kapat seçeneği gelmiyorsa tuşa basılı tutmaya devam edin yeniden başlayacaktır.)yeniden başlatın.

8- Saatiniz hoşgeldiniz ekranindayken Wear Os uygulamasını açın. İstediği TÜM izinleri kabul edin.

9- izinleri kabul ettiğinizde tekrardan Wear Os uygulamasından saatinizi bağlayın. Bu defa yüzde %90 bağlanacak ve saatiniz aktif hâle gelecektir. Artık Samsung Wearable uygulaması üzerinden saatinizi kontrol edebilirsiniz.

Ben bu yöntem ile saatimi değiştirmek zorunda kalmadım. Umarım size de yararlı olur. Yukarıda ki adımları eksiksiz şekilde yaparsanız ümit ediyorum ki siz de saatinizi, telefon değiştirmek zorunda kalmadan kullanabilirsiniz. Hoşçakalın.

Not: yukarıdaki adımların hepsini yapmanıza rağmen hâlâ saatinizi bağlayamadıysanız %50 ihtimalle işinizi görecek bir yöntem de Telefonunuzu Güvenli Mod(Safe Mode) ile açarak Bluetooth ayarlarından saatinizi bularak eşleştirin(sadece Bluetooth üzerinden yapın uygulamaları açmayın). Eşleştirme bittiğinde ilk önce saati, sonra telefonu kapatın ve yine önce saati sonra telefonu açarak Wearable uygulamasından tekrar eşleştirmeyi deneyin.

Watch 4 44mm var, hem ben hem baban ortak kullanıyoruz. Benim telefonum Note 8 Pro, onunki 9 Pro daha bağlanmama hatası yaşamadık.

samsung healt monitor'de oturum açamıyorum. açabilen var mı? hangi tarayıcıyı denediysem olmadı. tarayıcı desteklenmiyor hatası alıyorum

Geri
Yukarı