Samsung GOS kapatılmalı mı?

merteknn

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çankaya,Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo IdeaPad Gaming 3 | Ryzen 7 5800H | RTX 3050 85 Watt | 16 GB 3200 Mhz RAM | WD SN530,SN570 1.5 TB SSD | 120 IPS PANEL.
Meslek
Öğrenci
Telefonum Samsung a52. ilk aldığım zamanlar oyunlarda harika işler çıkarıyordu. Şu an FPS'lerim neredeyse 10-15 azaldı. Bir sürü şey denedim ama yok. Geçenlerde bir güncelleme geldi telefona, ondan beri 10-15 dakikalık oyun oynadıktan sonra oynamaya devam edince FPS'im feci düşüyor ve anlayamıyorum. Arka planda hiçbir şey açık değil ve tüm oyun servisleri maksimum performansta çalışıyor ama sonuç rezalet. Ben de GOS'u kapatmaya karar verdim ama sizce GOS'u gerçekten kapatılmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonum Samsung a52. ilk aldığım zamanlar oyunlarda harika işler çıkarıyordu. Şu an FPS'lerim neredeyse 10-15 azaldı. Bir sürü şey denedim ama yok. Geçenlerde bir güncelleme geldi telefona, ondan beri 10-15 dakikalık oyun oynadıktan sonra oynamaya devam edince FPS'im feci düşüyor ve anlayamıyorum. Arka planda hiçbir şey açık değil ve tüm oyun servisleri maksimum performansta çalışıyor ama sonuç rezalet. Ben de Gos'u kapatmaya karar verdim ama sizce Gos'u gerçekten kapatılmalı mı?

Gos rezalet bir şey. Durduk yere FPS kısıtlayan bir yazılım. Kapatılmalı ama emin olun cihaz daha fazla ısınacaktır. Benim de cihazım A52 gos nasıl kapatıldığı hakkında makale yazabilir veya anlatabilirsiniz.

Amacınız sadece oyun ise evet. Yok derseniz ki benim telefonum uzun süre dayansın, hayır.

Gos rezalet bir şey. Durduk yere FPS kısıtlayan bir yazılım. Kapatılmalı ama emin olun cihaz daha fazla ısınacaktır. Benim de cihazım A52 gos nasıl kapatıldığı hakkında makale yazabilir veya anlatabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Küçük bir fanım var güzel hava üflüyor oyun oynarken fanın önünde oynayıp sogutmayı dengelerim. Amacım yüksek ayarlarda oynamak değil stabil oynamak zaten. Son güncellemeden sonra FPS'im çok düştü.

Bende S21 FE kullanıyorum. Telefonda oynadığım tek oyun COD Mobile. İlk 5 dakika çok iyi 60 FPS oynuyorum fakat sonrasında 30-40 FPS alıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla ısınma kaynaklı FPS düşürüyor. 47 dereceye ulaştıktan sonra FPS düşürüyor. Bende GOS kapatmayı düşünüyorum ama bu seferde daha fazla ısınacak cihaz. Ne yapsam bilemedim.

ADB appcontrol diye bir uygulama var telefonunun USB hata ayıklamasını AC gos servisleri devre dısı bırak güvenlik duvarıda cozuyor ama benım bahsettim yontem daha saglıklı detaylı bilgi için.

Bende S21 FE kullanıyorum. Telefonda oynadığım tek oyun COD Mobile. İlk 5 dakika çok iyi 60 FPS oynuyorum fakat sonrasında 30-40 FPS alıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla ısınma kaynaklı FPS düşürüyor. 47 dereceye ulaştıktan sonra FPS düşürüyor. Bende GOS kapatmayı düşünüyorum ama bu seferde daha fazla ısınacak cihaz. Ne yapsam bilemedim.
Gos kapatmak icin ikinci yontem labs aktif etmektir ama egerki isinir diyorsan sabit 60 fps te maks ben 43 gordum sicakligi istersen 48hz sabitle oyle oyna

Yeni konular

Geri
Yukarı