Samsung GT-I9190 Galaxy S4 Mini Açılmama Sorunu

UMUT8841

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. 2013 Ağustos ayının XX tarihinde Gold PC'den aldığım telefonum, 2016 Ocak ayının Cumartesi gecesi saat 12:30 sularında %100 şarj olmuş deyipte şarjdan aldığım telefonum pazar sabaha uyandığımda saat 11:30 sularında telefonumu elime aldığımda ekranın kapandığını gördüm. Her halde şarj bitti oysaki gece 12:30'da %100 hayırdır inşallah deyip açma tuşuna bastım ve ekrana SAMSUNG GALAXI S4 MİNİ geldi fakat 20-30 saniye bu yazı ekranda durdu ve ekran kararıp kapandı. Hemen arkadaşımı çağırdım onda da aynı telefon var. Bataryamı ona verdim onun bataryasını bana verdi. Denemeler sonucu arkadaşın telefon açıldı ve şarj %80'lerde. Fakat onun bataryası benim telefonda bir değişikliğe sebep olmadı. Yine aynı açma tusuna basıorum tel tıtrıo 1-2 sanıye o kadar baskada bısı olmuyor. Sonra hard format cakayım dedım power tuş+ ses açma tuşu + ve home tuşu ile daha önce 1 defa format atmıştım çünkü telefonuma bu yöntem ile. Ama malesef o menüye girmiyor yine 1-2 saniye titreyip öylece kaldı. Sonra power tuş + ses kısma tuşu ve + home tuşu kombinasyonu ıle açayım dedim.
ODIN Mode dıye bır ekran geldı karsıma. Internetetn araştırdım onu indırın bunu ındırın yukleyın falan falan uğrastım fakat Odın-3 programı ıle 4-2-2 surumlerını yuklemeye calıstım ve en basta bana dırek FAIL! hatası verdi. Ne yaptım ettıysem her seferınde bu hatayı verdı. Şimdi sizlerden ne yapmam gerektiği konusunda yardım talep ediyorum. Şu an Samsung'un orijinal sitesine girdim ve orijinal stock ROM dosyasını ındırıyorum Turkıye ıcın.

Nerede yanlıs yapıyorum ya da ne yapmam gerekıyor? Neyı nasıl yapmam gerekıyor? Telefonumu chıplerı fAlan mı yandı yoksa acılacak mı calısacak mı? Lütfen yardım ediniz. Yeni telefon almak istemiyorum telefonum bana 1-2 yıl daha yeter telefonumu cok sevıyorum.

Kendi telefonuma uygun stock ROM'u Samsung sıtesınden ındırıyorum resımler asagıda. Bu ındıkten sonra normal odın 3 ıle yukleme yapacagım ve umarım yıen FAIL hatası vermez.
samsungdan1.jpg
samsungdan2.jpg

<ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9190XXUCOD2_I9190OJVCOD2_I9190XXUCOD2_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..

Sabah 10 da odinden programı gönder dedim aksam 7 de kalktığımda hala böyle bekliyo ne göndermiş ne hata vermiş.Program neden ilerlemiyor.Sorun nerde arkadaşlar.

Ekran resminide göndereyim dedim arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilmeniz adına.

Arkadaşlar odinin bütün versiyonları var hepsinle tek tek deniyorum ama malesef hep fail hatası alıyorum kafayı yiyeceğim neden program atamıyoruz.bakın fail veren ekranı gönderıyorum .

Bakın her versıyon odın var ama ne yaptıysam olmuyor hep bole fail hatası verıyor.

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9190XXUCOD2_I9190OJVCOD2_I9190XXUCOD2_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..
<ID:0/005> Get PIT for mapping..
<ID:0/005> There is no PIT partition.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Dosya Ekleri

• oddo.jpg
    oddo.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 497
  • faıl.jpg
    faıl.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 435
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı