Samsung HD250HJ HDD 50 derece oluyor

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün 2007'lik bilgisayarın Samsung HD250HJ 250 GB HDD'sinden Toshiba 1 TB HDD'ye bazı verilerin aktarımını yaptım. NFSU2 oyununu da Toshiba'ya geçirdim. Bir de Defender üzerinden virüs taraması yaptım, HDD'den iki tane trojan yazılımı çıktı. İnternet bağlantısını kestiğimden trojanın aktif olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar neden ısınır bu HDD? El ile tutulamayacak kadar ısınmıştı. Yaklaşık 50° vardı. (Sentinel'de sağlık durumu 100 gösteriyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sıcaklığa bu işlemleri yaptıktan hemen sonra baktıysanız zaten normal sıcak olması. Normal bir zamanda baktıysanız bile bu sıcaklık absürt bir sıcaklık değil bence. Sonuçta eski bir HDD.

Ayrıca internette yaptığım araştırmaya göre korkulacak asıl sıcaklıklar 50 derecenin üstü sıcaklıklarmış. 45 üstü sıcaklıklarda sadece daha fazla hata oranı görülüyormuş. Uygun bir yer varsa kasanın daha soğuk bir yerine taşımayı düşünebilirsiniz belki.

Eğer sıcaklığa bu işlemleri yaptıktan hemen sonra baktıysanız zaten normal sıcak olması. Normal bir zamanda baktıysanız bile bu sıcaklık absürt bir sıcaklık değil bence. Sonuçta eski bir HDD.

Ayrıca internette yaptığım araştırmaya göre korkulacak asıl sıcaklıklar 50 derecenin üstü sıcaklıklarmış. 45 üstü sıcaklıklarda sadece daha fazla hata oranı görülüyormuş. Uygun bir yer varsa kasanın daha soğuk bir yerine taşımayı düşünebilirsiniz belki.
Kasa Mesh hocam önde iki tane büyük boy fan var arkada bir tane küçük egzoz fanı var. yeterince hava alıyor bence. Ama çalışma masasının bilgisayar kasası bölmesine koydum. Fazla koyabileceğim bir yer yok. Zaten veri aktarımı esnasında kasa dışarıdaydı HDD de kasanın dışındaydı.

Peki o sıcaklık siz HDD üzerinde işlemlerinizi yaptıktan hemen sonra ölçülmüş sıcaklık mı yoksa boştayken mi?
Hocam bilgisayarı kapatıp HDD'yi söktüm baya bir sıcaktı gittim bez aldım öyle tuttum HDD'yi. Fotoğraf video aktarımı yaptım onlar da düşük çözünürlük olduğu için pek büyük dosyalar değildi. Bir de Need For Speed 2 oyununu aktardım. Oyun 2 GB video klasörlerinden biri 3 GB diğeri 92 MB diğeri 74 MB.

Geri
Yukarı